jFontSize
A- A A+
 

 

 

Sztandar szkoły ma kształt kwadratu o wymiarach 100x100 cm, obszyty jest złotymi frędzlami, przymocowany do drzewca zakończonego głowicą w formie orła.

 

W ramach Dni Banachowskich odbył się konkurs na prezentację  multimedialną o naszym Patronie. Do konkursu uczniowie zgłosili 7 prac. Trzyosobowe jury przyznało:

23 marca 2018 r. odbyła się uroczystość związana z nadaniem imienia II Liceum Ogólnokształcącemu oraz wprowadzeniem Sztandaru. Dziękujemy Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły za zaangażowanie i przygotowanie uroczystości. Dziękujemy także wszystkim Gościom za zaszczycenie nas swoją obecnością.

 

Konkurs pod taką nazwą uświetnił pierwszy dzień Tygodnia Banachowskiego w naszej szkole. Uczniowie, pisząc fraszki i inne utwory, wykazali się dobrą znajomością biografii Stefana Banacha, dużą pomysłowością i dystansem do tematu. Stworzyli nietuzinkowy wizerunek Patrona II LO. W tej kategorii nagrodzono i wyróżniono: Martynę Dymnicką z kl. I b (I miejsce), Michała Pfanhausera z II d (II miejsce), Tomasza Kamionkę z I b (III miejsce), Gabrysię Rzepkę z II d (I wyróżnienie), Paulę Kaczmarczyk z I b (II wyróżnienie), Szymona LubienieckiegoIzę TomalęKasię Chamerę (wszyscy z II d) oraz Mateusza Drąga i Konrada Sosnowskiego (obaj z I a).

W związku z obchodami tzw. Dni Banachowskich Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na przebranie w stylu XX-lecia międzywojennego. Mimo wielu naszych obaw konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wielu uczniów wczuło się w klimat tamtej epoki.

Jury w składzie: p. Barbara Trojanowska-Butmankiewicz – pedagog, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Kasia Kuriata oraz Kasia Domańska – fotograf wyłoniło zwycięzców.

W związku z uroczystością nadania imienia Stefana Banacha II Liceum Ogólnokształcącemu w Świdnicy, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, społeczność II LO organizuje tzw. DNI BANACHOWSKIE, które trwać będą od 19-23.03.2018 r.