Już od dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w KONKURSIE O STEFANIE BANACHU, który odbędzie się 22 marca 2019 r. w tzw. Dniu Banachowskim. Szczegóły w załączonym regulaminie.

Kinga Kępa, Mateusz Drąg, kl. II a

Regulamin

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas pierwszych II LO im. Stefana Banacha.
  2. Każda klasa pierwsza powinna zgłosić do Konkursu jedną trzyosobową drużynę.
  3. Konkurs odbędzie się w formie ustnej i będzie polegał na publicznym udzielaniu odpowiedzi na wylosowane pytania w wyznaczonym czasie.
  4. Konkurs składa się z dwóch części. W ramach pierwszej części każdej z drużyn zostaną zadane cztery pytania zamknięte. W drugiej części drużyny odpowiadać będą na pytania otwarte o zróżnicowanym stopniu trudności.
  5. W przypadku otrzymania jednakowej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn, przeprowadzona zostanie dogrywka, pozwalająca wyłonić laureatów I, II i III miejsca.
  6. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody oraz oceny z historii.
  7. Konkurs odbędzie się 22.03.2019 r. w auli im. Dyrektora Zenona Michalczyka.
  8. Zgłoszenia trzyosobowych drużyn do Kingi Kępy i Mateusza Drąga z kl. 2a do 15.03.2019  .

Bibliografia do konkursu:

1. Kałuża Roman: Stefan Banach. Warszawa 1992
  2. Stefan Banach. Niezwykłe życie i genialna matematyka. Materiały biograficzne pod redakcją Emilii Jakimowicz i Adama Miranowicza. Kraków 2010
  3. Urbanek Mariusz: Genialni. Lwowska Szkoła Matematyczna. Warszawa 2014
  4. Wortal Stefana Banacha: kielich.amu.edu.pl

Wszystkie materiały dostępne są także w bibliotece szkolnej.