jFontSize
A- A A+

W czwartek, 17.12 br., na 5 godzinie lekcyjnej klasa 2d miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły Mateuszem Witkowskim, a także z organizatorką wielu świdnickich przedsięwzięć panią Haliną Szymańską, przedstawicielką ŚOK-u. Mateusz namawiał nas do wzięcia udziału w naborze do grupy scenariuszowej, którą prowadzi w ramach projektu "Tolerancja? NIE ogarniam".

Głównym powodem wizyty gościa z Krakowa ( Mateusz ukończył UJ i jest obecnie doktorantem, a dał się już poznać jako autor utworów dramatycznych, twórca poezji i krytyk literacki ) było zachęcenie młodzieży do pisania w kreatywny sposób. Jednym z zadań wykonywanych podczas lekcji było wymyślanie ciekawej puenty do dość prymitywnych opowiastek przedrukowanych z gazety " Chwila dla Ciebie" i skierowanych do niezbyt wybrednych czytelników. Tworzenie własnych zakończeń przysporzyło nam wiele zabawy i śmiechu, zwłaszcza przy prezentowaniu przykładów przed całą klasą.Okazało się, że nie brakuje nam poczucia humoru i że umiemy wykorzystać wieloznaczność wyrazów.Najbardziej rozśmieszyła nas propozycja redakcyjna Michała Serwickiego, który aż palił się , by przeczytać swój tekst.

W ciągu lekcji rozmawialiśmy także o tolerancji, czym jest i jakie zachowania oraz zjawiska są najczęstszym powodem jej braku. Wymienialiśmy też poglądy na temat hejtowania internetowego, po czym przystąpiliśmy do kolejnego z zadań, które polegało na ułożeniu nowej wypowiedzi na podstawie słów pochodzących prosto z komentarzy hejterów. Było to trudne ćwiczenie, ponieważ nie mogliśmy dodawać żadnych słów od siebie. Lekcja minęła nam bardzo szybko, a jej nietuzinkowy charakter bardzo przypadł nam do gustu.

Mateusz obiecał,że sprawdzi wykonane zadania i wtedy nastąpi ciąg dalszy, bo być może nasze propozycje zostaną wykorzystane w scenariuszu, który ma powstać na zakończenie warsztatów.Czekamy więc na kolejne warsztaty.

Joanna Bim

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg