Przez kilka dni w Świdnicy gościliśmy nietypowe muzeum – Mobilne Muzeum Jana Pawła II, które powstało w ramach projektu Centrum Jana Pawła II – „Nie lękajcie się”. Ma on na celu promowanie nauczania papieża wśród mieszkańców poszczególnych miejscowości. Muzeum znajduje się na 18 – metrowym pojeździe, którego łączna powierzchnia wynosi 60 m².

Uczniowie klasy I d pod nadzorem p. Zofii Skowrońskiej-Wiśniewskiej postanowili wspólnie zwiedzić tak niecodzienny obiekt. Podziwiali między innymi: brewiarz używany przez papieża do codziennej modlitwy, różaniec, narty czy zegar z rezydencji w Castel Gandolfo.

Niezwykłe zainteresowanie wzbudził też portret Jana Pawła II stworzony ze zdjęć świdniczan. Zdobi on ścianę przy wejściu do Muzeum Dawnego Kupiectwa. Wśród zdjęć znalazło się kilkunastu uczniów II LO.

Jak zwykle młodzież ‘drugiego’ znalazła się w samym centrum wydarzeń kulturalnych.

Tekst: Mirosława Szkarłat