jFontSize
A- A A+
W miniony poniedziałek (13 XI 2017 r.) uczniowie oraz grono pedagogiczne II LO w Świdnicy mieli okazję porozmawiać ze świdnickim biskupem - Ignacym Decem, który przybył do naszej szkoły.

„Życie jest talentem powierzonym nam, abyśmy go przemieniali i pomnażali czyniąc z niego dar dla innych. Do szczęścia i do światłości nie można dojść na skróty. Droga, którą wskazuje wam Jezus, nie jest wygodna, przypomina raczej ścieżkę, która z trudem pnie się pod górę. Nie traćcie otuchy! Im bardziej stroma jest droga, tym szybciej otwiera przez nami coraz szersze widnokręgi.”

Te słowa skierował św. Jan Paweł II do młodzieży. Wyrażają one istotę chrześcijańskiego życia.

Szkoła jest tym szczególnym miejscem gdzie człowiek odkrywa świat, poznaje siebie i kształtuje swoją osobowość. Jest to droga trudna ale i piękna. Na tej drodze ważna jest wiara, która pomaga odnaleźć właściwy cel i kierunek.

Cieszymy się, że w naszej szkole gościmy dziś naszego pasterza, księdza biskupa Ignacego Deca. Obecność Księdza Biskupa jest dla nas wielkim świętem oraz ogromnym przeżyciem.

Odwiedziny Księdza Biskupa są wyrazem wspólnej troski nas wszystkich o jak najlepsze wychowanie młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich. Z pewnością wsparcie jakie niesie rodzinie Kościół i Szkoła jest bardzo cenne i przynosi najlepsze efekty, gdy pomiędzy tymi podmiotami zachodzi ścisła współpraca. Bardzo się cieszymy, że rozwija się ona na terenie naszej parafii. Wierzymy, że dzięki temu nasi wychowankowie będą dobrze przygotowani do mądrego i dobrego postępowania w przyszłości.

Każdy młody człowiek potrzebuje miłości i akceptacji, potrzebuje czyjegoś wsparcia, również duchowego.

Nauczycielom również potrzebny jest kodeks wartości, na którym mogą opierać swoje działania wychowawcze.

Mam nadzieję, że wizyta ks. Biskupa w progach naszej szkoły zapisze się nie tylko na stronach naszej kroniki, ale także naszych w sercach i w pamięci ks. Biskupa jako niezwykłe wydarzenie.

Aleksandra Kośna, kl. I B

zdjęcia Mateusz Grymek, p. Mirosław Grzyl

 

11.JPG12.JPG16.JPG17.JPG18.JPG23.JPG25.JPG27.JPG28.JPG29.JPG33.JPG35.JPG