jFontSize
A- A A+

9 listopada 2021 r. odbyła się XIX edycja Powiatowego Konkursu Historycznego „Polska znowu wolna” organizowanego przez III LO im. Marii Skłodowskiej-Curie i Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy. Naszą szkołę w konkursie reprezentował uczeń klasy IIIC Marcin Kłos. Z uwagi na niesprzyjającą sytuację pandemiczną tegoroczna edycja odbyła się tylko w formie pisemnej, a część ustna została odwołana.

Miło nam poinformować o sukcesie Zuzanny Czernickiej, tegorocznej maturzystki, która zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim Konkursie na Artykuł, organizowanym przez Głos Pokolenia. Ideą konkursu jest chęć rozpowszechniania wśród młodych ludzi zainteresowania dziennikarstwem, publicystką oraz rozwijanie kreatywności i postaw proinnowacyjnych. 
Praca Zuzanny dotyczyła Grupy Wyszehradzkiej. Patronami konkursu są Poseł do PE Tomasz Frankowski i Poseł do PE Elżbieta Łukacijewska.
Gratulujemy!

Wielkim sukcesem dla Marcina Kłosa z kl. II cg zakończył się udział w zawodach centralnych XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514”, które odbyły się 18-19 czerwca 2021 r. w Warszawie. Konkurencje zawodów finałowych to: Broń i Barwa, Eksponat Muzealny, Malarstwo Batalistyczne, Geografia Militarna, Bitwa pod Grunwaldem, Heraldyka, Miejsca i obiekty historyczne w Warszawie. Marcin bardzo dobrze poradził sobie w poszczególnych konkurencjach, w tym w oprowadzaniu po Warszawie. Jego wylosowany temat to: Mury wewnętrzne Warszawy.
Marcin uzyskał 32. miejsce w skali kraju i tytuł Laureata Olimpiady.
Opiekunem ucznia jest pani profesor Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Marcin Kłos z kl. II cg, został finalistą XIII Konkursu Wiedzy o Rosji „Białe Noce”. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań kulturą i historią rosyjską oraz popularyzowanie wiedzy o Rosji.
Gratulujemy!

Z przyjemnością informujemy, że do II części zawodów finałowych/centralnych XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514.Od Cedyni do Orszy” zakwalifikował się Marcin Kłos (opiekun Zofia Skowrońska- Wiśniewska). Dolny Śląsk będzie reprezentować trzech uczniów, a wśród nich Marcin.
Zawody centralne odbędą się w dniach 18 do 19 czerwca 2021 r. Marcin powalczy o tytuł laureata.
Gratulujemy i trzymamy kciuki.

 

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Marcin Kłos został finalistą XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”.
W zawodach centralnych wzięło udział 218 uczniów. Zgodnie z Regulaminem Olimpiady, by uzyskać tytuł finalisty, należało zdobyć minimum ocenę dobrą. Marcin otrzymał ocenę celującą, został finalistą i już zdał maturę z historii na 100%. Opiekunem ucznia jest pani prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Marcin Kłos, uczeń klasy II cg, zakwalifikował się do finału konkursu wiedzy o Rosji „Białe Noce”, który odbędzie się 26-27 kwietnia.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finałowej rozgrywce.

Z przyjemnością informujemy, iż Bartek Pasternak, uczeń klasy II ap, zakwalifikował się do finałowego etapu konkursu „Gruzja – fascynująca podróż". Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o Gruzji, w tym  o partnerskiej Adżarskiej Republice Autonomicznej.
Nagrodą dla laureatów będzie wyjazd do Gruzji.

Bartku, trzymamy nadal kciuki i mamy nadzieję, że wkrótce wyruszysz w interesującą podróż do Gruzji.

Z przyjemnością informujemy, iż Marcin Kłos, uczeń kl. 2 cg, zakwalifikował się do I etapu - centralnego Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Opiekunem ucznia jest p. prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska. Pierwsza część zawodów finałowych odbędzie się 7 kwietnia 2021 r.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że Marcin Kłos z klasy 2cg zakwalifikował się do kolejnego etapu XIII edycji Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji „Białe Noce”. 26 marca 2021 r. będziemy trzymać kciuki za kolejny już w tym roku konkursowy sukces Marcina.