Miło nam poinformować, iż Marcin Kłos z kl. III Cg zakwalifikował się do zawodów finałowych XV Ogólnopolskiej  Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”.
W zawodach uczestniczyło 34 uczniów z 19 szkół z terenu województwa dolnośląskiego. Marcin uplasował się wśród nich na trzeciej pozycji.
I część zawodów finałowych odbędzie się 17 marca 2022 r., część II w czerwcu, czyli już po egzaminach maturalnych naszego finalisty. Należy wspomnieć, że Marcin jest ubiegłorocznym laureatem tej olimpiady i dzięki temu uzyskał już 100% wynik na maturze z historii. Opiekunem ucznia jest pani prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.