jFontSize
A- A A+

Niedawno nasi uczniowie: Łucja Bojnowska, Antonina Teurle, Aleksandra Świrniak oraz Łukasz Pfanhauser wzięli udział w etapie diecezjalnym XXXI Olimpiady Teologii Katolickiej. Wspaniale poradzili sobie z tematem „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”. Z przyjemnością informujemy, że Łucja Bojnowska awansowała do etapu ogólnopolskiego olimpiady. 

Zaskoczyło mnie to, co zobaczyłam po otwarciu arkusza, zwłaszcza zadanie, w którym trzeba było zacytować fragmenty encykliki. Jednak udało mi się przez to przebrnąć. To był mój pierwszy raz w tego typu konkursie. Uważam, że dużo się nauczyłam i jestem zadowolona z efektów. Czekam z niecierpliwością na kolejne podejście za rok – oznajmia Ola.

„Byłam zaskoczona, kiedy okazało się, że zdobyłam pierwsze miejsce. Cała reprezentacja naszej szkoły bardzo dobrze sobie poradziła. W tym etapie brało udział 38 uczniów, a z dwójką z nich będę mogła się bliżej poznać podczas wyjazdu do Radomia” - Łucja.

"Udział w olimpiadzie był dla mnie zadaniem równie trudnym, co zaszczytnym. Zadaniem, ze względu na niełatwą tematykę, dużą ilość trudnych dokumentów do przyswojenia oraz krótki czas, jaki dzielił etap szkolny od diecezjalnego. Zaszczytem, ponieważ znalazłam się w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, dążących do podobnych celów i otwartych na innych. Rozmowa z nimi i wymiana spostrzeżeń były dla mnie ogromną przyjemnością.

Bardzo cieszę się, że mogłam być częścią tego wydarzenia o tak aktualnej dzisiaj tematyce, jaką jest Katolicka Nauka Społeczna. To doświadczenie dało mi nowe spojrzenie na wiele rzeczy, problemów i sytuacji, a także zachęciło mnie do angażowania się w inicjatywy mające na celu pomoc drugiemu człowiekowi" - Tosia.

„Ogólnie czułem się bardzo dobrze i nie byłem zbyt zestresowany. Poszło mi tak, jak się spodziewałem, i choć nie dostałem się dalej, uważam, że dobrze napisałem i jestem zadowolony z rezultatów” - opowiada Łukasz.

Wielkie gratulacje!

ol_1.jpgol_2.jpg