jFontSize
A- A A+

20 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły: Maciej Sachs (1a), Tymon Kolenda (2a) oraz Urszula Kryszczuk (2b) wzięli udział w etapie diecezjalnym XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tym razem materiał obejmował Księgę  Powtórzonego Prawa oraz List do Hebrajczyków wraz z przypisami, komentarzami oraz słownikiem. W tym roku odbył się on w Wałbrzychu.

Spotkanie rozpoczęło się w Kolegiacie św. Aniołów Stróżów, gdzie wszyscy uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w mszy świętej. O godzinie 11 rozpoczął się etap pisemny konkursu. Komisja wyłoniła w nim 7 uczestników, którzy wypadli najlepiej, w tym Macieja Sachsa z klasy 1a. Ok. godziny 13:30, po ogłoszeniu wyników, najlepsi uczniowie zmierzyli się w części ustnej, w której Maciek zdobył 4 miejsce, a 3 pierwsze osoby przeszły do etapu ogólnopolskiego, w którym będą reprezentowały naszą diecezję.
Jak określił jeden z księży podczas kazania: “wszyscy z was są zwycięzcami”. Gratulujemy i życzymy powodzenia w zdobywaniu kolejnych sukcesów!
Opiekunem uczniów była pani profesor Małgorzata Kulig.

“Według mnie konkurs jest bardzo fajną inicjatywą i świetnym sposobem do poznania bliżej Pisma Świętego. Był to pierwszy raz kiedy brałem w nim udział. Ta edycja przekonała mnie zakresem materiału, ponieważ List do Hebrajczyków jest moją ulubioną częścią Biblii. Bardzo mi się on podobał i myślę, że jest dobrą okazją do poznania nowych ludzi”
Maciek

“Uczestnictwo w konkursie nakłoniło mnie do czytania Pisma Świętego i pozwoliło mi przybliżyć się do Boga. Te dwie księgi pokazały mi jak różnorodna potrafi być Biblia, i że jest ona nie tylko Pismem Świętym, ale też dobrą lekturą historyczną. Interpretacja tekstów pozwoliła mi spojrzeć na wiele aspektów wiary z innej perspektywy i na pewno dodała dużo wiedzy”
Tymon

 “Bardzo się cieszę z tego, że mogłam wziąć udział w Konkursie Biblijnym. Była to dla mnie nie tylko okazja do zagłębienia się w treść Pisma Świętego, ale przede wszystkim ciekawa przygoda. Chociaż na początku nie byłam do niego przekonana, nie żałuję, że w końcu zdecydowałam się w nim uczestniczyć, bo przygotowania do niego wiele mnie nauczyły i pomogły lepiej poznać Biblię”
Ula

20230420_104030.jpg20230420_133749.jpg