jFontSize
A- A A+

Z przyjemnością informujemy, iż uczniowie naszej szkoły w składzie:
Tomasz Ciesielski, Aneta Szumowska, Ewa Pękała, Agata Szabłowska, Kacper Sawala, Aleksandra Wilczyńska zajęli II miejsce w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.

Gratulujemy

24 kwietnia 2013 r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Tytuł mistrza rejonu zdobyła drużyna z II LO w składzie:

  1. Tomasz Ciesielski kapitan (II b)
  2. Ewa Pękała (II b)
  3. Aneta Szumowska (II b)
  4. Agata Szabłowska (II c)
  5. Kacper Sawala (II c)
  6. Aleksandra Wilczyńska (II a)
Drugie miejsce zajęła również drużyna z naszej szkoły w składzie:
  1. Aleksandra Karwala (I b)
  2. Kornelia Cymer (I b)
  3. Michał Sigel (I b)
  4. Aleksandra Skrobek (I c)
  5. Natalia Schienke (I c)
  6. Filip Cygan (I c)

Mamy zaszczyt poinformować, że uczeń naszej szkoły Mateusz Bortkiewicz zajął I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Opiekunem Mateusza jest p. prof. Roman Dulanowski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

18.04.2012 r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej pomocy PCK.
I miejsce zdobyła drużyna w składzie:

  • Aleksandra Nowak – kapitan kl. III b
  • Anna Budner kl. III b
  • Agata Hodij kl. II a
  • Konrad Ostynowicz kl. II a
  • Mariola Lewandowska kl. II a
  • Aleksandra Wilczyńska kl. I a

01 marca 2012r. odbyły się eliminacje miejsko- gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – 35. edycja konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”.

07 maja odbyły się XVII Dolnośląskie Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, w których brało udział 8 drużyn reprezentujących powiaty.
Zwyciężyła drużyna z naszej szkoły z klasy 2b w składzie:

  • Aleksandra Nowak
  • Anna Budner
  • Anna Litwinowicz
  • Agata Stańczak
  • Patrycja Muszyńska
  • Sylwia Balant – rezerwowa.

28 kwietnia w Świdnicy odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, w której wzięły udział dwa zespoły z naszego liceum. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klas drugich: Damian Gajecki – kapitan (2B), Marta Wójcik (2B), Magdalena Mazur (2B), Magda Naklicka (2B) i Julia Więckowicz (2E). Drugie miejsce przypadło dla dziewcząt z klasy 1 b: Aleksandra Nowak – kapitan, Anna Budner, Agata Stańczak, Anna Litwinowicz oraz Patrycja Muszyńska. Na tym etapie uczniowie musieli przystąpić do testu na temat prawa humanitarnego i historii PCK oraz do sześciu praktycznych stacji. Wśród nich były następujące przypadki: wypadek samochodowy, zakrztuszenie niemowlęcia, złamanie podstawy czaszki, uraz miednicy, napad epilepsji, atak serca, hipoglikemia, złamanie żeber oraz złamania otwarte kończyn.
21 maja zespół z klas drugich zajął także pierwsze miejsce na szczeblu okręgowym (Dzierżoniów). Dzięki temu zwycięstwu będą reprezentować województwo na XVIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy (11-13 czerwiec, Bielsko Biała).
Trzymamy kciuki! :)

Dnia 27 kwietnia na terenie lasu w Witoszowie Dolnym odbyły się III Powiatowe Zawody Sportowo – Obronne organizowane przez Zespół Szkół nr 3 w Świdnicy. Uczestniczyły w nich cztery uczennice naszego liceum: Natalia Król – kapitan (1A), Wiktoria Surma (1D), Iwona Stanisz (1D) i Anna Budner (1B), które zdobyły pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt.

Każda grupa otrzymała mapę, która kierowała ich podczas marszu na orientacje. Na jego drodze ustawione były poszczególne stacje: rzut granatem, stanowisko z pierwszą pomocą, tor przeszkód oraz strzelnica. Największą chęć rywalizacji można było dostrzec chyba na torze przeszkód, gdzie każdy musiał czołgać się, przechodzić nad i pod ustawionymi przeszkodami oraz, co wydawało się rzeczą najtrudniejszą, przejść na linie tak aby nie wpaść do płynącego pod nią strumyka.

Zmagania uczestników oceniane były także przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Świdnicy.
Gratulujemy zwyciężczyniom. :)

30 marca odbyły się II Powiatowe Zawody Strzelectwa Sportowego Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych organizowane przez III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Pałamarz (3A), Wiktoria Surma (1D), Iwona Stanisz (1D) i Natalia Król (1A). W tym roku II LO zdobyło pierwsze miejsce w kategorii szkół ponad gimnazjalnych. Dodatkowo Tomek wystrzelał sobie pierwsze miejsce indywidualnie, które okazało się także najlepszym wynikiem (349/400).
Gratulujemy.


Drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy pod opieką prof. Romana Dulanowskiego zajęła IV miejsce w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Do tego etapu drużyna z naszej szkoły awansowała poprzez wysokie miejsce we wczesniejszym etapie, w którym udział brał udział również drugi zespół z naszej szkoły.

Skład zespołu:

* Katarzyna Jastrzębowska
* Agnieszka Kuźniar
* Anna Tajsiak
* Michał Działowski
* Wojciech Kosiński