Z przyjemnością informujemy, iż uczniowie naszej szkoły w składzie:
Tomasz Ciesielski, Aneta Szumowska, Ewa Pękała, Agata Szabłowska, Kacper Sawala, Aleksandra Wilczyńska zajęli II miejsce w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.
Gratulujemy
24 kwietnia 2013 r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Tytuł mistrza rejonu zdobyła drużyna z II LO w składzie:
- Tomasz Ciesielski kapitan (II b)
- Ewa Pękała (II b)
- Aneta Szumowska (II b)
- Agata Szabłowska (II c)
- Kacper Sawala (II c)
- Aleksandra Wilczyńska (II a)
- Aleksandra Karwala (I b)
- Kornelia Cymer (I b)
- Michał Sigel (I b)
- Aleksandra Skrobek (I c)
- Natalia Schienke (I c)
- Filip Cygan (I c)
Mamy zaszczyt poinformować, że uczeń naszej szkoły Mateusz Bortkiewicz zajął I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Opiekunem Mateusza jest p. prof. Roman Dulanowski.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
18.04.2012 r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej pomocy PCK.
I miejsce zdobyła drużyna w składzie:
- Aleksandra Nowak – kapitan kl. III b
- Anna Budner kl. III b
- Agata Hodij kl. II a
- Konrad Ostynowicz kl. II a
- Mariola Lewandowska kl. II a
- Aleksandra Wilczyńska kl. I a
|
01 marca 2012r. odbyły się eliminacje miejsko- gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – 35. edycja konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”. |
Dnia 27 kwietnia na terenie lasu w Witoszowie Dolnym odbyły się III Powiatowe Zawody Sportowo – Obronne organizowane przez Zespół Szkół nr 3 w Świdnicy. Uczestniczyły w nich cztery uczennice naszego liceum: Natalia Król – kapitan (1A), Wiktoria Surma (1D), Iwona Stanisz (1D) i Anna Budner (1B), które zdobyły pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt.
Każda grupa otrzymała mapę, która kierowała ich podczas marszu na orientacje. Na jego drodze ustawione były poszczególne stacje: rzut granatem, stanowisko z pierwszą pomocą, tor przeszkód oraz strzelnica. Największą chęć rywalizacji można było dostrzec chyba na torze przeszkód, gdzie każdy musiał czołgać się, przechodzić nad i pod ustawionymi przeszkodami oraz, co wydawało się rzeczą najtrudniejszą, przejść na linie tak aby nie wpaść do płynącego pod nią strumyka.
Zmagania uczestników oceniane były także przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Świdnicy.
Gratulujemy zwyciężczyniom. :)
30 marca odbyły się II Powiatowe Zawody Strzelectwa Sportowego Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych organizowane przez III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Pałamarz (3A), Wiktoria Surma (1D), Iwona Stanisz (1D) i Natalia Król (1A). W tym roku II LO zdobyło pierwsze miejsce w kategorii szkół ponad gimnazjalnych. Dodatkowo Tomek wystrzelał sobie pierwsze miejsce indywidualnie, które okazało się także najlepszym wynikiem (349/400).
Gratulujemy.
Drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy pod opieką prof. Romana Dulanowskiego zajęła IV miejsce w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Do tego etapu drużyna z naszej szkoły awansowała poprzez wysokie miejsce we wczesniejszym etapie, w którym udział brał udział również drugi zespół z naszej szkoły.

Skład zespołu:
* Katarzyna Jastrzębowska
* Agnieszka Kuźniar
* Anna Tajsiak
* Michał Działowski
* Wojciech Kosiński
Strona 5 z 6


