jFontSize
A- A A+

7-9 czerwca w Lublinie odbył się Finał XXX Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Po długim okresie wyczerpujących treningów, walki z bandażami, gazami i stazami, po krwotokach, złamaniach i oparzeniach, po wybuchach, tonięciach i rozbitych samochodach, Nasze Dziewczyny dotarły do Wielkiego Finału prezentując swoje wyjątkowe umiejętności z zakresu ratowania zdrowia, życia, mienia i dużo więcej. Pierwsza odsłona ich umiejętności zaowocowała  zwycięstwem w etapie rejonowym, który odbył się 18.04.2024 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy. Po rejonowej rywalizacji dziesięciu zespołów, nasza drużyna awansowała do kolejnego etapu mistrzostw. 11 maja we Wrocławiu wygrywając etap okręgowy dostąpiła zaszczytu miana reprezentacji Dolnego Śląska. Wielki Finał to zmagania 16 najlepszych reprezentacji wojewódzkich naszego kraju, dla których organizatorzy przygotowali 11 symulacji urazowych, test wiedzy z pierwszej pomocy oraz test sprawności ‘’dodatkowych’’. W finałowej lubelskiej rywalizacji Nasze Dziewczyny wywalczyły V miejsce spośród elitarnego grona specjalistów pierwszej pomocy!!!

Dziewczyny na Piątkę to: Marcelina Wójcik, Kamila Kądziołka, Lena Król, Alicja Leszko, Daria Piechurska oraz Aleksandra Wiatr. A opiekunką drużyny jest niezawodna p. prof. Dorota Durlej.
Serdecznie gratulujemy!

11 maja 2024 r. we Wrocławiu odbył się etap okręgowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasza drużyna wygrywając etap rejonowy pojechała do Wrocławia na kolejną lekcję pierwszej pomocy, którą zorganizował Okręgowy Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Zespół Ratowników Medycznych. W ośmiu różnych zadaniach uczestnicy mistrzostw prezentowali swoją wiedzę i umiejętności nie tylko z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Rywalizujące zespoły były skrupulatnie obserwowane i oceniane przez ratowników medycznych, którzy nie skupiali się tylko na ocenianiu, ale bardzo życzliwie wyjaśniali zasady bezpiecznego udzielania pomocy poszkodowanym w nagłych wypadkach. I tym razem nasze dzielne dziewczyny pokazały, że nie przeraża je ani resuscytacja, defibrylacja, amputacja, komunikacja pośrednia i bezpośrednia, budowanie, zabezpieczanie, ani zranienia, złamania, czy oparzenia. W ocenie końcowej zostały docenione za zespołowość działania oraz skuteczność udzielania pierwszej pomocy. Zajmując I miejsce w etapie okręgowym nasza szkolna drużyna wywalczyła awans do finału mistrzostw, który odbędzie się 7-8.06.2024 r. w Lublinie i będzie reprezentować również Dolnośląski Okręgowy Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.
GRATULUJEMY NASZEJ DRUŻYNIE, która występowała w składzie:
Marcelina Wójcik – kapitan zespołu, Lena Król, Alicja, Leszko, Kamila Kądziołka, Daria Piechurska oraz Zuzanna Filip, Aleksandra Wiatr, Aleksandra Jaroszewska, Martyna Jurczyszak, Dominika Polańska, Lena Majewska. Opiekunką drużyny jest pani prof. Dorota Durlej.

18.04.2024 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbył się etap rejonowy mistrzostw. Wytrwałość i pracowitość naszych ratowników zaowocowała bardzo cennym zwycięstwem w tym etapie i awansem do mistrzostw wojewódzkich, które odbędą się 11 maja we Wrocławiu.

Nasz zespół wystąpił w składzie:

 1. Marcelina Wójcik II a
 2. Alicja Leszko II a
 3. Kamila Kądziołka II a
 4. Daria Piechurska II a
 5. Lena Król II c

oraz ratownicy rezerwowi:

 1. Zuzanna Filip II c
 2. Lena Majewska II c
 3. Maciej Buchman II a
 4. Aleksandra Wiatr I b
 5. Aleksandra Jaroszewska I c
 6. Martyna Jurczyszak I c
 7. Wiktoria Plizga I c
 8. Dominika Polańska I c
 9. Emilia Chrzan I c

Opiekunką naszych ratowników jest pani prof. Dorota Durlej. Wielkie brawa i czekamy na kolejne sukcesy!

W piątek, 1 grudnia, odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS ''Dbam o Zdrowie''. Z przyjemnością informujemy, że naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Filip oraz Lena Król, uczennice klasy 2c. Nasze reprezentantki nie zawiodły i wykazały się imponującą wiedzą na temat HIV/AIDS. W klasyfikacji końcowej Lena Król zajęła drugie miejsce a Zuzanna Filip miejsce czwarte. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

2–4 czerwca 2023 r. w Łodzi odbywał się etap centralny Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Tym razem w naszym zespole ratowniczym wystąpiło w finale pięć Super Dziewczyn,  które okazały się najmłodszym zespołem tego elitarnego grona młodych adeptów pierwszej pomocy. W finałowych zmaganiach XVI najlepszych zespołów starało się sprostać różnorodnym wyzwaniom wynikającym z ratowania ludzkiego zdrowia i życia: otarcia, złamania i oparzenia, przewlekłe choroby i nagłe kłopoty, panika, apatia i defibrylacja, poszukiwanie poszkodowanego albo jego palca uciętego, strzelanina w parku lub rana na karku, druty w dłoni,  szkła w stopie, w stawie podtopienie lub alkoholowe upojenie. Nasze Super Dziewczyny wytrwały walcząc również z własnymi emocjami i fizycznym zmęczeniem a za wylane na trasie siódme poty uzyskały siódmą lokatę mistrzostw!!!
Skład naszej reprezentacji: Marcelina Wójcik – kapitan zespołu, Kamila Kądziołka, Alicja Leszko, Daria Piechurska, uczennice klasy Ia, Lena Król oraz Lena Majewska – uczennice klasy Ic.
GRATULUJEMY!

Drużyna ratowników z Banacha, po wygraniu zawodów powiatowych, wzięła udział w etapie wojewódzkim XXIX Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK we Wrocławiu. Z dumą informujemy, że również na Dolnym Śląsku zajęła I miejsce i tym samym awansowała do etapu centralnego. W etapie wojewódzkim nasz zespół wystąpił w składzie: Marcelina Wójcik, Kacper Czubaszek, Alicja Leszko, Daria Piechurska, Lena Majewska oraz rezerwowe: Lena Król, Zuzanna Filip, Kamila Kądziołka. Do zawodów przygotowuje młodzież niezawodna pani Dorota Durlej.
Trzymamy kciuki za występ naszej ekipy w finałach krajowych, które odbędą się na początku czerwca w Łodzi. Nasza ekipa będzie zmagać się z kolejnymi przypadkami chorób, urazów i wypadków, doskonaląc swoje umiejętności w niesieniu pierwszej pomocy.

W minioną środę, 26 kwietnia, świdnicki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża kolejny już raz zaprosił uczniów szkół ponadpodstawowych na Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, które tym razem były rozgrywane na terenie III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Liczna grupa naszych uczniów bardzo aktywnie wsparła organizatorów w przeprowadzeniu tej wyjątkowej rywalizacji. Nie zawiedli też młodzi ratownicy z Banacha pokazując, że umieją bezpiecznie rozwijać swoje różnorodne talenty. W klasyfikacji punktowej mistrzostw nasi uczniowie zajęli zaszczytne pierwsze miejsce i tym samym wywalczyli awans do etapu okręgowego, który odbędzie się już w najbliższą sobotę we Wrocławiu. Nasi ratownicy walczyli w składzie: Marcelina Wójcik, Kacper Czubaszek, Kamila Kądziołka, Alicja Leszko, Daria Piechurska, Lena Król, Zuzanna Filip, Petro Kuleshov-Perederii, Aniela Dziedzic, Emilia Szymczak oraz Lena Majewska. Dziękujemy wszystkim naszym uczniom, którzy pomagali w organizacji mistrzostw, a naszym ratownikom gratulujemy świetnych rezultatów.

24 listopada odbyły się Międzyszkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane przez Świdnicki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasi Ratownicy pokazali, że mimo pandemii „nie zardzewieli” i można liczyć na ich pomoc w każdej trudnej sytuacji. Nasz zespół wykazał się najlepszymi umiejętnościami i wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz Prawa Humanitarnego i w rywalizacji międzyszkolnej zajął PIERWSZE MIEJSCE! Do zwycięstwa zespołu przyczynili się również uczniowie z klasy 1a i 1c, którzy brali aktywny udział w treningach urazowych, a podczas rywalizacji międzyszkolnej wspierali Naszych mentalnie, za co bardzo im dziękujemy.

Nasi Mistrzowie to: Marysia Muszewska, Oliwia Witkowska, Bartosz Grabowiec, Kacper Małodobry z klasy 2a oraz Tosia Teuerle i Martyna Zając z klasy 2b. 

Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Nasi ratownicy: Natalia Janiszewska z kl. II d, Nadia Antonowicz, Tomasz Kamionka, Aleksandra Kośna, Hanna Kusideł z kl. II b oraz Martyna Kordiak z kl. I b zakończyli swą rywalizację jako ósma drużyna w Polsce!

22 maja 2019 r. w Świdnicy odbył się rejonowo-okręgowy etap XXVII Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Z wielką przyjemnością gratulujemy naszym ratownikom, którzy kolejny już raz zwieńczyli swoją sumienną i wytrwałą pracę zwycięstwem w mistrzostwach poświęconych ratowaniu zdrowia i życia ludzi. Zadaniem uczestników było właściwie rozpoznanie różnych urazów i chorób, udzielenie prawidłowo pomocy, w tym resuscytacji z defibrylacją oraz wykazanie się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy i Prawa Humanitarnego.