jFontSize
A- A A+

24 listopada odbyły się Międzyszkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane przez Świdnicki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasi Ratownicy pokazali, że mimo pandemii „nie zardzewieli” i można liczyć na ich pomoc w każdej trudnej sytuacji. Nasz zespół wykazał się najlepszymi umiejętnościami i wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz Prawa Humanitarnego i w rywalizacji międzyszkolnej zajął PIERWSZE MIEJSCE! Do zwycięstwa zespołu przyczynili się również uczniowie z klasy 1a i 1c, którzy brali aktywny udział w treningach urazowych, a podczas rywalizacji międzyszkolnej wspierali Naszych mentalnie, za co bardzo im dziękujemy.

Nasi Mistrzowie to: Marysia Muszewska, Oliwia Witkowska, Bartosz Grabowiec, Kacper Małodobry z klasy 2a oraz Tosia Teuerle i Martyna Zając z klasy 2b. 

Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Nasi ratownicy: Natalia Janiszewska z kl. II d, Nadia Antonowicz, Tomasz Kamionka, Aleksandra Kośna, Hanna Kusideł z kl. II b oraz Martyna Kordiak z kl. I b zakończyli swą rywalizację jako ósma drużyna w Polsce!

22 maja 2019 r. w Świdnicy odbył się rejonowo-okręgowy etap XXVII Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Z wielką przyjemnością gratulujemy naszym ratownikom, którzy kolejny już raz zwieńczyli swoją sumienną i wytrwałą pracę zwycięstwem w mistrzostwach poświęconych ratowaniu zdrowia i życia ludzi. Zadaniem uczestników było właściwie rozpoznanie różnych urazów i chorób, udzielenie prawidłowo pomocy, w tym resuscytacji z defibrylacją oraz wykazanie się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy i Prawa Humanitarnego.

8 marca 2019 r. odbył się miejsko-gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nasza uczennica Olga Węgłowska z kl. II d, podtrzymując dobrą tradycję strażaków z Liceum Banacha w Świdnicy, zajęła I miejsce w turnieju wiedzy pożarniczej i awansowała do etapu rejonowego, który odbędzie się już 20 marca.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Z przyjemnością informujemy, że w powiatowym konkursie „Dbam o zdrowie HIV/AIDS”, który odbył się 4 grudnia 2018 r., miejsce I zajął Tomasz Kamionka (II B) a miejsce V Aleksandra Kośna (II B).

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża pani profesor Dorota Durlej została wyróżniona Odznaką Honorową PCK IV stopnia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

7-9 czerwca 2018 r. w Rzeszowie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasi najmłodsi ratownicy nie przestraszyli się dymiącego samochodu, wybuchu w bimbrowni, ani poszkodowanego z amputowaną nogą. Sprawdzili się w ratowaniu i opiece nad małymi dziećmi, ich rodzicami oraz ciężko chorymi seniorami. Nie załamało ich nawet wykonywanie resuscytacji przez dziesięć minut oczekiwania na przyjazd pogotowia!

19 maja 2018 r. w Opolu odbyły się Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. To już kolejna grupa naszych młodych ratowników gotowa ratować życie i zdrowie poszkodowanym w różnych i bardzo zaskakujących wypadkach. Nasz zespół w składzie: Natalia Janiszewska z kl. I d oraz Aleksandra Kośna, Hanna Kusideł, Paulina Weresz, Tomasz Kamionka z kl. I b, wygrywając 25 kwietnia etap rejonowy, a następnie 19 maja etap okręgowy, awansował do elity 16 najlepszych w kraju młodzieżowych zespołów ratowniczych, które 7-9 czerwca w Rzeszowie będą rywalizować o tytuł Mistrza Polski Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

25 kwietnia 2018 r. w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK nasi ratownicy kolejny raz pokazali, że są najlepsi i można na nich polegać. Zdobywając największą liczbę punktów (517) zespół Natalii Janiszewskiej wygrał zawody i awansował do etapu okręgowego. Skład mistrzowskiego zespołu: Natalia Janiszewska (I d), Tomasz Kamionka, Aleksandra Kośna, Anna Kusideł oraz Paulina Weresz (wszyscy z kl. I b).

20 marca 2018 r. odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Kolejny raz nasi strażacy nie zawiedli i pokazali, że można na nich polegać, ponieważ posiadają wyjątkową wiedzę pożarniczą i ratowniczą.