jFontSize
A- A A+

6 kwietnia zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu programistycznego Diversity 2018. Po raz kolejny drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego zakwalifikowała się do finału. Skład drużyny: Natalia Wojtasik, Jakub Pawłowski, Michał Bałwanowski (wszyscy z klasy III A) oraz Aleksandra Kosikowska z III C.

W tamtym roku ich robot nazywał się Rudikon, lecz teraz zmienili nazwę na krótszą i bardziej chwytliwą - Rudi. Po nieudanym zeszłorocznym starcie teraz mają zamiar powalić swoją konkurencję na łopatki. Zdobyte doświadczenie oraz ilość wolnego czasu po maturze na pewno bardzo im się przyda.

Do finału Diversity 2018 zakwalifikowała się również drużyna reprezentująca klasę II A w składzie: Katarzyna Domańska, Wiktoria Kaszubowska, Maksymilian Pawlica i Sebastian Melańczuk. Zachęceni przez poprzedników chcieli spróbować swoich sił w programowaniu robotów. Pierwsze podejście i od razu sukces, co świadczy o ich dużych możliwościach. W finale zmierzy się 16 drużyn z całej Polski, w tym dwie z II LO, są to jedyne zespoły z Dolnego Śląska.

Gratulujemy awansu drużynom oraz trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się 14 i 15 czerwca w Krakowie.

Opiekunem dwóch drużyn jest p. Piotr Rudownik.

01.jpg02.jpg03.JPG