3 kwietnia 2014 r. o godzinie 10:00 w świdnickim Klubie Bolko odbył się rejonowy etap 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "OKR", w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły - w kategorii poezja śpiewana: Natalia Wojnowska (kl. IId) oraz w kategorii recytatorzy: Nadia Bielecka (kl. Id) i Arkadiusz Ziobrowski (kl. IId). Mamy przyjemność oznajmić, iż Nadia zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego tego konkursu. Wszystkich uczestników było siedemnastu, co jest niestety jedną z najniższych frekwencji w historii OKR. Z roku na rok zainteresowanie tego typu przedsięwzięciami spada, choć są one przecież niesamowitą przygodą. Oprócz możliwości zdobycia cennych nagród, możemy poznać wielu zdolnych i ciekawych ludzi oraz zetknąć się z różnorodną interpretacją dzieł słynnych pisarzy i poetów. Jan Parandowski powiedział: "Wynaleziono pług, aby zaspokoić głód chleba, i wynaleziono poezję, aby zaspokoić głód piękna." Tak więc bądźmy głodni tego piękna i sprawmy, by poprzez obcowanie z literaturą towarzyszyło nam ono każdego dnia.

Reprezentantom naszej szkoły serdecznie gratulujemy, a Nadii życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!