Po wczorajszym zwycięstwie w konfrontacjach teatralnych dziś, 28 marca, drużyna z naszej szkoły wygrała eliminacje konkursu Józef Ignacy Kraszewski - pisarz obojga narodów. O udział w wielkim finale, który odbędzie się we wrześniu w Dreźnie, walczyło ponad 20 drużyn z całego Dolnego Śląska. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test, a później 12 najlepszych drużyn udzielało odpowiedzi ustnych na zadawane przez ekspertów pytania. Formuła tej części przypominała teleturniej „Jeden z dziesięciu”, co doprowadziło ostatecznie do wyłonienia trzech najlepszych zespołów. Na pierwszym miejscu znalazło się właśnie II LO ze Świdnicy, pokonując licea z Sycowa i Wrocławia, również zakwalifikowane do finału.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2a: Jagoda Czaczka, Adrianna Kaszubowska i Aleksandra Stojak, które przygotowywały się pod kierunkiem pani profesor Elżbiety Badzioch - Zarzyckiej. Wręczenie nagród nastąpi w najbliższy piątek w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, gdyż to właśnie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego jest organizatorem konkursu w ramach partnerskiej współpracy Regionu Dolnego Śląska i Regionu Saksonii.

Serdecznie gratulujemy i życzymy zwycięstwa w wielkim finale.

01.jpg02.jpg04.jpg05.jpg