jFontSize
A- A A+

Sztafety to bardzo widowiskowa konkurencja lekkoatletyczna. W sprzyjających warunkach atmosferycznych, 1.10.2019 r. osiem szkół średnich rywalizowało o prawo reprezentowania Powiatu Świdnickiego na zawodach dolnośląskich w Olszynie. Dominacja dziewcząt z Banacha i powiększająca się przewaga nad pozostałymi szkołami rozpoczęła się już po trzeciej zmianie. Przewaga rosła wraz z kolejnymi zmianami, a dziewczęta z II LO nie dały szans pozostałym zawodniczkom i nie pozostawiły złudzeń, co do zwycięstwa. Fantastyczna dyspozycja całej drużyny spowodowała, że I miejsce i puchar trafiły na Równą 11. Radość ze zwycięstwa była ogromna, ale zmęczenie równie duże. Przed zawodami zawodniczki interesował tylko jeden kierunek - ZWYCIĘSTWO. Uczennice naszej szkoły wywalczyły I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych i będę reprezentowały nasz Powiat w zawodach dolnośląskich.

Reprezentacja dziewcząt:

Julia Kozakiewicz (II c), Amelia Pieszczoch (I a), Małgorzata Pichurska (I a), Urszula Grymek (II c), Barbara Chodyniecka (III d), Martyna Dymnicka (III b), Wiktoria Turek (III c), Weronika Świderska (III c), Natalia Łużna (III c), Julia Huzar (I b), Martyna Janaszek (I b), Karolina Dynowska (III c).

Opiekun reprezentacji dziewcząt
Renata Zapart-Dec

Medalowa radość była blisko w rywalizacji chłopców. Na pierwszej zmianie pobiegł Emil Migas, który zrealizował założenia taktyczne i w świetnym stylu przekazał pałeczkę Igorowi Bekerowi. To właśnie od drugiej zmiany rywalizowaliśmy o podium i przez kolejne zmiany utrzymywała się trzecia lokata. Moczurad, Panas, Domeracki, Skóra, Jajko, Strzyżewski, Sopruch, Sobczyński z ogromnym poświęceniem walczyli o brązowy medal. Jednak na ostatniej zmianie III LO wytoczyło najmocniejsze działa i odebrało naszym zawodnikom III miejsce, rzutem na taśmę pokonało nas I LO.W ostatecznej klasyfikacji zajęliśmy V miejsce.

Faworyt sztafet ZSM Świdnica i wieloletni reprezentant naszego Powiatu, uległ ZSBE Świdnica. To właśnie "Budowlanka" będzie walczyła w Olszynie z dolnośląskimi rywalami.

Reprezentacja chłopców:

Emil Migas, Szymon Moczurad, Miłosz Soprych, Dawid Domeracki, Igor Beker, Wiktor Sobczyński, Marcin Skóra, Jakub Panas, Łukasz Jajko, Wiktor Strzyżewski, Karol Dolata.

Ogromne brawa i zasłużone gratulacje za sportową walkę dla całego zespołu.

Opiekun reprezentacji chłopców
Roman Skawina

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg32.jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg37.jpg38.jpg39.jpg40.jpg41.jpg42.jpg43.jpg44.jpg