jFontSize
A- A A+
W związku z uroczystością nadania imienia Stefana Banacha II Liceum Ogólnokształcącemu w Świdnicy, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, społeczność II LO organizuje tzw. DNI BANACHOWSKIE, które trwać będą od 19-23.03.2018 r.

W czasie tym odbędzie się wiele imprez, pokazów i spotkań, m.in. 19 marca, w poniedziałek (godz. 9.00-11.00), przeprowadzone zostaną konkursy: na wykonanie piosenki z okresu dwudziestolecia międzywojennego, na fraszkę i freestyle „Banach na bicie”, zaś we wtorek (godz. 11.00) w auli i czytelni szkolnej będą miały miejsce spotkania z publicystą i pisarzem, autorem książki pt. „Genialni. Lwowska szkoła matematyczna” – p. Mariuszem Urbankiem. We środę, 21 marca, napiszemy w auli ogólnoszkolny test o Patronie szkoły (od godz. 11.00). Już od 15 marca uczniowie mają możność zwiedzania wystawy o Stefanie Banachu „Wkraczając w przestrzeń genialnego matematyka”, którą zorganizowano w czytelni szkolnej, w oparciu o materiały podarowane bibliotece szkolnej przez IMPAN w Warszawie, a która to ekspozycja ilustruje życie i dokonania wielkiego uczonego.

Najważniejsza uroczystość szkoły związana z nadaniem imienia, poświęceniem i wręczeniem sztandaru, odbędzie się w piątek, 23 marca 2018 r., o godz. 12.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!