Zuzanna – absolwentka naszego liceum z 2021 roku i studentka II roku Uniwersytetu Warszawskiego ciągle się rozwija i realizuje swoje pasje.

Tak Zuza podsumowuje mijający 2022 rok:
„Jako, że zbliża się czas podsumowań to chciałabym przekazać radosną informację. Rok 2022 był dla mnie czasem, w którym rozwinęłam pasję do pisania. Jest to głównie zasługa możliwości wzięcia udziału w OWOPiŚW oraz pracy przy tekście naukowym.

Przełomowym punktem, jeśli chodzi o mój rozwój był udział w pisaniu raportu dot. o potrzebach młodych uchodźców, który został zaprezentowany na  Europejskim Kongresie Gospodarczym. W sierpniu podjęłam decyzję o sprawdzeniu swoich sił podczas rekrutacji do Gazety Kongresy. Udało mi się i w ten oto sposób zostałam korektorem i  redaktorem czasopisma online. Podejmuję tam tematy głównie prawne. W wakacje stwierdziłam również, że chciałabym podjąć próbę pisania artykułów naukowych. I tak, 16.11.2022 r. otrzymałam pozytywną weryfikację mojej pierwszej „poważnej” publikacji – „Zrównoważony rozwój w kontekście koncepcji zarządzania publicznego krajów Unii Europejskiej”. A już jutro poznam wyniki drugiego naboru artykułów do monografii – „Nieumyślne wyrządzenie szkód przez autonomous robotic and artificial intelligence systems: alternatywne mechanizmy odpowiedzialności karnej na świecie”.

Dzisiaj, w magazynie Cogito ukazał się artykuł, przy którego pisaniu brałam udział. Dotyczy samorozwoju młodych osób. Jest to dla mnie niesłychana radość, ponieważ do dzisiaj pamiętam, jak to czasopismo miało swoje osobne miejsce w regale, w bibliotece szkolnej.
W 2023 r. z pewnością nie zakończę swojej przygody z pisaniem. Jeszcze raz dziękuję za taką inspirację oraz zainteresowanie mnie społeczno-gospodarczo-prawną ścieżką!”
Zuzanno gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania licznych pasji.

cogito.jpegcogito2.jpegIMG_6783.jpg