jFontSize
A- A A+

Najlepszym absolwentem Politechniki Wrocławskiej studiów I stopnia w minionym roku akademickim został Jakub Pawłowski, który ukończył kierunek inżynieria kwantowa na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki.
– Zdecydowałem się na ten kierunek, ponieważ już od najmłodszych lat interesowały mnie zagadnienia naukowe. W szkole średniej spróbowałem swoich sił w fizyce, ale jako że nie byłem zdecydowany na konkretną jej gałąź, to uznałem studia na WPPT za dobry wstęp, który pozwoli mi na dalszy rozwój. I rzeczywiście bardzo szybko odkryłem moje zamiłowanie do fizyki teoretycznej i rozpocząłem badania naukowe – mówi Jakub Pawłowski. – Studia na tym kierunku z pewnością nauczyły mnie samodzielnej pracy oraz wytrwałości w dążeniu do celu.
Praca inżynierska pt. „Non-commuting integrals of motion in XXZ model” dotyczyła badań o charakterze podstawowym w zakresie izolowanych układów kwantowych złożonych z wielu oddziałujących ze sobą cząstek.
Gratulujemy!

Zdjęcia i informacje ze strony: https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/najlepsi-absolwenci-2021-22-dublet-w11-12682.html?fbclid=IwAR3yoimpQ-lYTM5C0LyBFuk0244yHpLHIWYrVwOLOYqpNCPBG17ltag8N2w