jFontSize
A- A A+

Dnia trzeciego czerwca br. klasa humanistyczna 2D miała przyjemność odbycia lekcji języka polskiego w sali Informacji Turystycznej Kościoła Pokoju. Lekcje w plenerze doszły do skutku dzięki gościnności żony ks. Biskupa Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego - pani Bożenie Pytel. Godziny spędzone w obiektach przy pl. Pokoju w naszym mieście miały na celu zamknięcie projektu związanego z konkursem ogłoszonym po raz pierwszy przez Halę Stulecia ( budowla właśnie świętuje 103 lata!) we Wrocławiu.

Do wzięcia udziału w przedsięwzięciu zachęciła nas jakiś czas temu właśnie pani Bożena Pytel, która z wielką wdzięcznością odnosiła się do klasy, dziękując za stworzenie ciekawych prac. Warto dodać, że byliśmy jedyną szkołą, która zajęła się rozsławieniem słynnego Kościoła Pokoju, który 10 lat temu został wpisany na listę dziedzictwa narodowego. Uczestnicy konkursu zostali bardzo mile powitani, bowiem czekał na nich słodki poczęstunek. Pani Bożena bardzo dziękowała wszystkim uczniom oraz pani profesor Marioli Mackiewicz za to, że stworzyliśmy niekonwencjonalne prezentacje o świdnickim zabytku ( przypomnę: komiks oraz piosenkę), a potem tak zawzięcie walczyliśmy o każdy internetowy głos ( w sumie było ich 750!) Każdy z obecnych na spotkaniu otrzymał pamiątkową torbę, w której znajdowały się: koszulka z napisem „I love Kościół Pokoju”, długopis oraz ręcznej roboty piernik z wizerunkiem zabytku.

Po zjedzeniu wszystkich słodkości i wypiciu napojów uczniowie usiedli w kręgu, aby na spokojnie porozmawiać o wrażeniach związanych z konkursem. Pani Pytel, zachwycona pracami humanistów, zaproponowała klasie, aby w następnym roku, po dokonaniu kilku poprawek, opublikować komiks jako przewodnik dla najmłodszych. Pojawiła się również propozycja, aby wydać konkursową piosenkę, której twórcami byli Natalia Pach, Ala Sławińska i nasz absolwent Michał Sławiński, na płytach CD. Pani Bożena chce dzięki temu zachęcić nawet najmłodszych świdniczan i turystów, by odwiedzali barokowy zabytek. Oczywiście wszyscy twórcy z II D zaakceptowali pomysł.

Jesteśmy pod wrażeniem miłego spotkania i cieszymy się, że mogliśmy jako cała klasa zintegrować się przy tym projekcie. Uważam, że lekcje języka polskiego mogłyby się częściej odbywać w tak urokliwym ( zwłaszcza o tej porze roku) miejscu.

Na koniec w imieniu klasy i naszej polonistki kierujemy podziękowania do tych wszystkich, którzy nas wspierali, oddając na nas głos na facebooku. Dziękujemy!

Zuzia Wenerska z kl.IId

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg