jFontSize
A- A A+

W piątek bieżącego roku, 13.11 w godzinach wieczornych ,miała miejsce projekcja dwóch filmów młodego reżysera i scenarzysty Kuby Czekaja: "Baby Bump" oraz "Rwetes". Działo się to w ramach Festiwalu Filmowego SPEKTRUM. Pierwszy z nich w formie, jak to sam reżyser ujął, komiksu filmowego opowiada w niekonwencjonalny sposób historię dojrzewania 11- letniego chłopca, natomiast drugi przedstawia nam momenty z codziennego życia pewnej kobiety.

Po zakończeniu seansu odbyła się konferencja, na której widzowie mogli zadawać pytania na temat obydwu obrazów. Kontrowersje wzbudził film "Baby Bump", który, według pewnych osób, przełamał jakąś granicę oraz mocno ich poruszył. Tematami rozmów z reżyserem były kwestie m. in. bezpieczeństwa młodych aktorów podczas kręcenia, grupy wiekowej,do której jest on kierowany oraz co chciał twórca poprzez ten film przekazać. Pan Jakub udzielał odpowiedzi ciekawych, które zadowalały pytających. Padło też pytanie odnośnie tego, jak wyglądała praca z młodymi aktorami, na co pan Kuba odpowiedział: "Zanim przedstawimy im scenariusz ,najpierw pokazujemy go ich rodzicom. Oni decydują czy młodzi zagrają, czy też nie". Reżyser powiedział też, że nie wie, czy film "Baby Bump" będzie prezentowany w kinach (premiera 11 lutego 2016) w takiej samej formie, w jakiej był ukazany na festiwalu.

Udało mi się twórcę spytać o to, czy podobieństwo pomiędzy bohaterem z jego filmu do mało znanego bohatera disneyowskiego Królika Oswalda było świadomie zamierzone oraz co owa postać miała przedstawiać. Okazało się, że pan Jakub nic nie wiedział o tym bohaterze, więc miałem okazję trochę mu o nim opowiedzieć. Spotkanie z reżyserem zostało zamknięte cytatem odnoszącym się do "Baby Bump": "Teraz ciabatta już nigdy nie będzie taka sama."

TOMASZ LARSKI
klasa II D

01.jpg02.jpg03.jpg