jFontSize
A- A A+

11 grudnia 2012 r. od godz. 10.55 biblioteka szkolna II LO w Świdnicy gościła dziennikarza, pisarza, właściciela oficyny wydawniczej: Wrocławski Dom Wydawniczy, zamiłowanego podróżnika po Dolnym Śląsku - p. Marka Perzyńskiego.

Autor promował swoją ostatnią książkę z serii Przewodnik dla dociekliwych wydaną w 2012 r. pt. Dolnośląskie zamki, dwory i pałace.

Pisarz imponował erudycją i poczuciem humoru. Udowadniał, że Dolny Śląsk kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic, czasami wystarczy wsiąść na rower… Zachwycał się Świdnicą, jej zabytkami, nowo odbudowaną wieżą ratuszową, tłumaczył, dlaczego powinniśmy być dumni z naszego miasta. Przekonywał, że my, jako Dolnoślązacy, winniśmy dobrze znać swój region, trochę więcej o nim poczytać i wiedzieć. Tłumaczył, jaka jest różnica między zamkiem, dworem i pałacem, ubolewał nad zabytkami, które ulegają powolnej dewastacji. Autorska prezentacja multimedialna dodatkowo uatrakcyjniła wtorkowe spotkanie. Były także słowa refleksji na temat miejsca książki w życiu młodych ludzi. Gość zachęcał wszystkich do czytania, gdyż słowo pisane, bez wątpienia, kształtuje wyobraźnię, wrażliwość, a także poszerza horyzonty myślowe.

Ze spotkania wyszliśmy bogatsi w wiedzę o naszym regionie i dumni z tego, że przebywamy w mieście, które zachowało drugi co do wielkości (po Wrocławiu) zespół zabytkowej architektury na Dolnym Śląsku, dlatego niezmiennie zachwyca przebywających tutaj gości. Na koniec pisarz podpisywał swoje książki.

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg