jFontSize
A- A A+

Coroczny Konkurs Filmowy jest chlubną tradycją II Liceum Ogólnokształcącego. Każdego roku, w okolicach grudnia, młodzież ‘drugiego’ zaprasza swych kolegów i koleżanki do wzięcia udziału w szlachetnej rywalizacji kino maniaków.

W tym roku mieliśmy przyjemność zorganizować dziesiątą już edycję konkursu. Za organizację odpowiedzialna była klasa II D, która pod opieką pani profesor Marioli Mackiewicz i pani profesor Haliny Kopeć przygotowała zadania konkursowe i zajęła się stroną techniczną rywalizacji.

W II LO gościliśmy czteroosobowe drużyny z I LO w Świdnicy, III LO w Świdnicy, Liceum Ogólnokształcącego ze Świebodzic oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych.
Miłym akcentem była drużyna pań anglistek, która wystąpiła poza konkurencją, ale po raz kolejny zebrała największą ilość punktów! Gratulujemy wiedzy! Młodzież ponadgimnazjalna zmierzyła się z trudnymi konkurencjami przygotowanymi przez humanistów z klasy drugiej. Uczestnicy musieli: rozwiązać test z wiedzy filmowej, ułożyć rozsypywankę ( dopasowanie aktorów i reżysera do tytułu filmu), rozpoznać słynną muzykę filmową, odgadnąć o jakiej sławnej osobie mowa, na podstawie czytanej biografii, zatytułować kadry z filmów oraz rozpoznawali karykatury aktorów autorstwa uczennic klasy IID oraz absolwenta naszej szkoły – Mariusza Kędzierskiego.

Po ponad trzygodzinnej rywalizacji jury mogło ogłosić wyniki. Przyznano trzy nagrody, częściowo ufundowane przez kino Cinema 3D w Świdnicy, które ściśle współpracuje z naszą szkołą. Przedstawicielka kina, pani Aleksandra Walerowicz, wręczyła finalistom wejściówki na dowolny film w świdnickim kinie. Oprócz tego zwycięzcy otrzymali zestawy filmów.

Trzecie miejsce przypadło drużynie z I LO w Świdnicy – uczniom klasy I D. Drugą lokatę uzyskali uczniowie klasy 2 D, również z I LO. Zwyciężyli, po raz drugi z rzędu, przedstawiciele klasy III A w składzie: Piotr Ciołek, Wojciech Maruszewski, Konrad Żemojcik i Julia Pilarska.

Po raz kolejny udało się wyłonić z grona licealistów ekspertów w dziedzinie kina oraz zachęcić młodzież do edukacji filmowej.

Kolejny konkurs – tradycyjnie, za rok!

Tekst i zdjęcia: Mirosława Szkarłat

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg