Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i sympatyków Banacha do wzięcia udziału w czerwcu w zabawie o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której startuje miasto Świdnica.
Nasza szkoła ma założoną swoją grupę w bezpłatnej aplikacji Aktywne miasta (II LO „Banach” Świdnica), w której rejestrujemy swoje aktywności.
Aby dołączyć do rywalizacji:
- Pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu
link do aplikacji: https://aktywne.miasta.pl/p/62-pobierz
link do informacji o aplikacji: https://aktywne.miasta.pl/p/61-funkcjonalnosc
- Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Publiczne” – Rowerowa Stolica Polski 2023 dla miast.
- Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz miasto Świdnica
- W kolejnym kroku wybierz grupę z listy:
Rodzaj grupy: Szkoły
Grupa: II LO „Banach” Świdnica
i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!
Biorąc udział w rywalizacji każdy zyskuje dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect - właściciele zegarków sportowych Garmin będą wiedzieć o co chodzi.
Zawalczmy w czerwcu o jak najwięcej kilometrów dla Świdnicy.
Dołącz do nas!
Szczegóły:
http://sport.swidnica.pl/zawalczmy-o-puchar-rowerowej-stolicy-polski-trening/
18 maja 2023 roku obchodziliśmy Międzynarodowe Święto Wyszywanki. Ukraińscy uczniowie II LO w Świdnicy wraz z asystentką międzykulturową Fundacji Ukraina Ludmiłą Tkaczenko oraz nauczycielką języka polskiego Anną Bielawską przygotowali z tej okazji niewielką wystawę prezentującą zarówno ludowe stroje ukraińskie, jak i regionalne ubiory polskie. Ponadto, wzorem rodzimej tradycji, ukraińscy uczniowie przywdziali w ten dzień wyszywane sukienki i koszule. Na liczne pytania polskich kolegów udzielali szczegółowych informacji o swoim kraju i chętnie pozowali do wspólnych fotografii.
Egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczęliśmy tegoroczny egzamin maturalny. 119 tegorocznych absolwentów Banacha w tym roku przystąpi do dwunastu różnych przedmiotowych egzaminów pisemnych na poziomie rozszerzonym, dwujęzycznym i podstawowym. Najbardziej popularnymi egzaminami na poziomie rozszerzonym są: język angielski, matematyka, język polski i biologia.
Powodzenia!!!
Była 15:46 JST (Japan Standard Time) 11 marca 2011. Wszystkie światła, ekrany i kontrolki w pokoju kontrolnym zgasły. Cześć z nich wkrótce powróciła do życia - dominował kolor czerwony. Czerwonemu akompaniowało wycie syren i alarmów. Elektrownia utraciła zasilanie awaryjne chłodzenia reaktorów elektrowni Fukushima nr 1 - sytuacja stawała się krytyczna. Tak być może przebiegała katastrofa porównywalna z katastrofą w Czarnobylu i oznaczona indeksem 7, najwyższym w 8-stopniowej Międzynarodowej Skali Zdarzeń Jądrowych i Radiologicznych INES.
3 maja odbyły się w naszym mieście miejsko-powiatowe uroczystości w 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wziął w nich udział Poczet Sztandarowy II LO w składzie: Zofia Podolak, Hanna Trzeciak i Mikołaj Filipowski.
28.04.2023 o godz. 8.00 w auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy rozpoczęło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Po raz pierwszy mury II LO opuścili uczniowie klas IV na podbudowie szkoły podstawowej, po likwidacji gimnazjów. W tym roku 119 absolwentów z czterech klas zakończyło edukacyjną przygodę z Banachem. Najlepsi odebrali nagrody i wyróżnienia.
Tarczę Prymusa otrzymali:
Richtscheid Natalia - średnia ocen 5,56, stypendystka Prezesa Rady Ministrów
Pijanowska Olimpia
Gościmski Hubert
Tomczak Bartłomiej
Leśniowska Małgorzata
Rembisz Alicja
Zinkiewicz Samuel
Zielińska Martyna
Soprych Miłosz
Franeczek Grzegorz
Janaszek Martyna - stypendystka Ministra Edukacji i Nauki
Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy zainicjowali nowy projekt, za pomocą którego chcą pokazać swoim rówieśnikom, że szkoła wcale nie musi być nudna.
Mowa o Dniu Nauki, który odbył się 31 marca w licealnym gmachu przy ul. Równej 11. Przez cały dzień uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w wykładach i warsztatach dotyczących różnych dziedzin wiedzy. Wydarzenie rozpoczęło się w auli im. Zenona Michalczyka od wprowadzenia w tematykę tej inicjatywy, której dokonali uczniowie -pomysłodawcy: Hubert Gościmski, Klaudia Karczmarz, Grzegorz Franeczek, Samuel Zinkiewicz i Szymon Denes.
– Rozpoczynamy pierwszą odsłonę Dni Nauki, czyli wydarzenia, którego głównym celem jest spojrzenie na naukę z nieco innej strony niż to zazwyczaj bywa w szkole. Głęboko wierzymy, że dzisiejsze spotkania staną się dla Was inspiracją do poszukiwania własnej naukowej ścieżki, zachęcą do nieszablonowego myślenia i prospołecznego działania. Choć nie jest to reguła i podczas kolejnych edycji projekt na pewno będzie ewoluować, w tym roku wśród zaproszonych gości wszyscy są absolwentami naszej szkoły. Można więc powiedzieć, że w Banachu siła – mówił Hubert, dziękując prelegentom za przybycie, a przyjaciołom za kreatywność i nieocenioną pomoc. Słowa wdzięczności skierował również do dyrekcji i nauczycieli, którzy służyli wsparciem na każdym etapie projektu: Jacka Iwancza, Doroty Grzeszczuk, Barbary Trojanowskiej-Butmankiewicz, Agnieszki Grymek, Pawła Polczyka i Iwony Juźwy.
Wykłady zostały przygotowane w taki sposób, by każdy uczeń mógł znaleźć coś do siebie. Prelegenci dotykali sfer technicznych, biologicznych, lingwistycznych i informatycznych.
30 marca klasa 4D uczestniczyła w spotkaniu promującym postać Karla Abrahama von Zedlitza, twórcy matur. Wydarzenie odbyło się w sali widowiskowej przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej. Maturzyści wysłuchali przemówień zaproszonych gości. Wśród nich byli: p. Angelika Jaśkiewicz, radna Gminy Walim, która przybliżyła sylwetkę barona von Zedlitza, p. Paweł Mazur, radny Gminy Walim, który opowiedział o inicjatywie dotyczącej promocji wyjątkowej postaci twórcy matur oraz p. Marcina Drąga, absolwenta II LO w Świdnicy, profesora nauk chemicznych, nauczyciela akademickiego Politechniki Wrocławskiej i laureata nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, tzw. „Polskiego Nobla”. Prof. Drąg wytłumaczył, że matura to przepustka do niezwykłego świata nauki, który daje szerokie perspektywy.
Na zakończenie wójt gminy Walim, p. Adam Hausman, przekazał „szczęśliwe długopisy” tegorocznym maturzystom – przedstawicielom 13 szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest powiat świdnicki.
Zdjęcia: Hubert Gościmski
Już w środę, jako część Dni Banachowskich odbędzie się transmitowany na żywo teleturniej wiedzy o Stefanie Banachu w klimacie "1 z 10". Poznajcie naszych uczestników i bawcie się dobrze (link do transmisji).
Uczeń IV klasy naszego liceum tworzy modele dawnych fortyfikacji. Jego najnowsze dzieło to model Bramy Świdnickiej (stan z 1750r.) która niegdyś znajdowała się na terenie obecnego placu Jana Pawła II. Aleksander tworzy w programach 3DS Max i Substance Painter, bazując na ikonografii i źródłach historycznych. Młody artysta planuje stworzyć panoramę Świdnicy z początku XIX wieku i zrekonstruować twierdzę Świdnicką - to jednak olbrzymie przedsięwzięcie na parę dobrych lat pracy. Aleksander został również doceniony przez Świdnicki Portal Historyczny historia-swidnica.pl Trzymamy mocno kciuki! Początki są niezwykle udane!
Hobby Olka zaczęło się od gry Trainz do której stworzył on wiele docenionych przez społeczność i twórców gry modeli - zapraszamy do oglądania oraz lektury artykułu o dokonaniach naszego modelarza na tym polu.