jFontSize
A- A A+

Uczniowie Banacha wzięli udział w akcji „Rękopis dla Bolka”, której organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy i jest ona odpowiedzią na ustanowiony przez Radę Miejską w Świdnicy Rok Bolka II Małego. Ideą projektu jest stworzenie unikatowego egzemplarza „Rapsodii Świdnickiej” autorstwa Władysława Jana Grabskiego – w formie rękopisu.

Rapsodia jest opowieścią o księstwie świdnicko-jaworskim będącym we władaniu Bolka II Małego (siostrzeńca Kazimierza Wielkiego), który jako ostatni ze śląskich książąt pozostał wierny polskiemu królowi i oparł się najazdowi czeskiego króla Jana Luksemburskiego.

Uczniowie II LO przepisywali rozdział VIII „Rapsodii Świdnickiej” pt. „Sprawy księstw”. W akcji wzięli udział: Paulina Dobroń, Klaudia Grabowska, Mateusz Adamek, Adam Rycak, Hanna Mytych, Samuel Zinkiewicz, Wiktoria Hawro, Wiktoria Hanusiak, Martyna Gaik, Amelia Patyk, Martyna Bielat, Nina Jarosz, Hubert Gościmski, Grzegorz Franeczek, Maksymilian Skóra.

Wszystkie karty rękopisu zostaną zebrane i oprawione. Nazwiska skrybów wymienione zostaną w przepisanej księdze, która dostępna będzie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.
Serdecznie dziękuję za udział w tym przedsięwzięciu.