jFontSize
A- A A+

Budka nietelefoniczna czyli czasowa instalacja dźwiękowa w przestrzeni publicznej Świdnicy - to odświeżona i zaaranżowana rozmównica, w której aparat telefoniczny nie służy do dzwonienia, lecz do słuchania poezji płynącej ze słuchawki. Możemy wsłuchiwać się w wiersze nie tylko twórców świdnickich, ale także poetów z całego Dolnego Śląska. Budka jest instalacją mobilną i w drugiej edycji projektu rusza w trasę po świdnickich liceach ogólnokształcących, wciągając uczniów w żywą interakcję z utworami poetyckimi.

Podczas wernisażu Budki w II LO (parter, obok biblioteki) odbędzie się 45. minutowe spotkanie autorskie, którego bohaterem będzie jeden z autorów wierszy wykorzystanych w instalacji – p. Paweł Buczma. Poeta opowie słuchaczom o możliwości prezentacji własnych utworów poetyckich (nie tylko w formie druku, sztuk wideo, ale także w przestrzeni miejskiej: poezja na chodniku, murale, happeningi, performances, instalacje artystyczne). Końcowym punktem programu będzie performatywne czytanie utworów literackich.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W WERNISAŻU 5 GRUDNIA (PONIEDZIAŁEK) OD GODZ. 13.30

Informacje o projekcie znajdują się także na stronie organizatora - Fundacja Inicjatywa B: http://inicjatywab.pl/warsztaty/budka-nietelefoniczna-edycja2/