6 marca 2019 r. odbył się Wojewódzki Etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie w V LO we Wrocławiu. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Lubieniecki z kl. III D i Grzegorz Kaczmarek z kl. II A, a opiekunem uczniów była p. prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

W sobotę 26.01.2019 r. odbyły się we Wrocławiu zawody okręgowe 60. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Rzepka, Michał Pfanhauser, Grzegorz Kaczmarek. Pierwsza część zmagań miała formę testu. Niewiele zabrakło Michałowi, aby dostać się do części ustnej, do której zakwalifikowano 12 uczestników. Gabrysia i Michał kończą już szkołę, ale przed Grzegorzem kolejny rok nauki i szansa na awans.

Opiekunem uczniów była pani Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

W sobotę, 15 grudnia 2018 r., uczeń klasy II A - Grzegorz Kaczmarek, uczestniczył w II etapie VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Niestety, Grzesiowi zabrakło odrobiny szczęścia, żeby przejść do kolejnego etapu, ale jeszcze ma szanse w kolejnych olimpiadach, do których się zakwalifikował.

Opiekunką ucznia jest p. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

7 marca 2018 r. odbył się we Wrocławiu etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Naszą szkołę reprezentował Michał Pfanhauser z kl. II d.

Opiekunem ucznia jest prof. Z. Skowrońska-Wiśniewska. Konsultacji uczniowi udzielał pan doktor Przemysław Pest, absolwent II LO, obecnie pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Serdecznie dziękujemy panu doktorowi za pomoc i trzymamy kciuki za Michała.

Z przyjemnością informujemy, że uczeń II LO w Świdnicy Michał Pfanhauser zakwalifikował się do etapu okręgowego 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Kolejny etap olimpiady odbędzie się 20 stycznia 2018 r. w Dolnośląskiej  Szkole Wyższej we Wrocławiu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunką Michała jest p. prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

Z przyjemnością informujemy, że Michał Pfanhauser (uczeń klasy II D) zakwalifikował się do II etapu kolejnej już olimpiady, tym razem VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Opiekunką ucznia jest p. prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska. II etap Olimpiady odbędzie się 7 marca 2018 r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w kolejnych zmaganiach!

Od 15 do 19 października 2017 r. troje naszych uczniów – absolwentów II LO – Karolina Ścisłowicz, Jakub Janiak i Maciej Janiak wraz z opiekunką - p. prof. Zofią Skowrońską-Wiśniewską, przebywali na wycieczce w Brukseli. Wyjazd stanowił nagrodę dla zwycięzców Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, corocznie organizowanego przez członkinie Ligi Kobiet Polskich. Konkurs został objęty honorowym patronatem posła do Parlamentu Europejskiego – p. Bogdana Zdrojewskiego.

Wczoraj (14 listopada 2016 r.) odbył się Powiatowy Konkurs o Unii Europejskiej zorganizowany przez świdnicką Ligę Kobiet Polskich, a główną nagrodą był wyjazd do Europarlamentu. Nasza drużyna w składzie: Maciej Janiak, Jakub Janiak i Karolina Ścisłowicz zajęła I miejsce i tym samym zdobyła najwyższą nagrodę, którą ufundował p. Bogdan Zdrojewski – poseł do Parlamentu Europejskiego.

Opiekunką uczniów jest p. prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

Gratulujemy zwycięzcom!

Czytaj więcej na Świdnica24.

W piątek- 20.11.2015r. odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Drużyna II LO w składzie:

1. Karolina Ścisłowicz
  2. Jakub Janiak
  3. Maciej Janiak

Po miesiącach wykładów i przygotowań związanych z zadaniami zleconymi przez koordynatorów Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu przedstawiciele klasy I b - Paulina Miziołek, Martyna Radyńska, Natalia Sołtys, Karolina Ścisłowicz, Sara Ilkowska, Maja Gadzina, Aleksandra Kowalczyk, Jakub Janiak, Maciej Janiak oraz Wiktor Zabijak - wraz z opiekunem - panią Renatą Zapart-Dec mieli okazję uczestniczyć na gali finałowej w Krakowie. Wyjazd odbył się w dniach 8-9 czerwca 2015 roku. Po przybyciu na miejsce i rejestracji, uczniowie wzięli udział w grze terenowej "Lądowanie na Marsie". Podzieleni na grupy, udali się w trzy różne miejsca na terenie Krakowa.