7 uczniów II LO zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce IX Powiatowego Konkursu Matematycznego. W konkursie brało udział 34 uczniów powiatu świdnickiego. Miejsca uzyskane przez naszych uczniów:

1 - Mateusz Drąg,

3 - Kinga Kępa,

5 - Dominika Janczyszyn,

6 -  Jędrzej Kulak,

8 - Hanna Kusideł i Konrad Sosnowski,

10 - Paula Kaczmarczyk.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy udowadniają, że nie przypadkiem patronem szkoły jest Stefan Banach, po raz kolejny odnosząc sukcesy w konkursach i olimpiadach matematycznych. Po finale Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH wiemy, że mamy dwóch laureatów - Andrzeja Kuklę i Sebastiana Melańczuka oraz finalistę - Michała Butmankiewicza. Opiekunem olimpijczyków jest pani Agnieszką Grymek. Jest to największy matematyczny sukces w historii świdnickich zmagań z Matematyczną Olimpiadą o Diamentowy Indeks.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na maturze!

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy udowadniają, że nie przypadkiem patronem szkoły jest Stefan Banach, po raz kolejny odnosząc sukcesy w konkursach i olimpiadach matematycznych. W tym roku udowodnili w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH, że w pełni zasługują na wspólne zdjęcie na ławeczce na krakowskich Plantach z wybitnymi polskimi matematykami: Stefanem Banachem i Ottonem Nikodymem.

Na krakowski finał Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki awansowało aż trzech uczniów II LO: Michał Butmankiewicz, Andrzej Kukla oraz Sebastian Melańczuk. Wraz z opiekunką olimpijczyków - panią Agnieszką Grymek - przed rozpoczęciem finału, podążyli śladami naszego patrona po krakowskich Plantach.

Niesamowita passa naszych matematyków trwa dalej. Na krakowski finał Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki awansowało aż trzech uczniów II LO: Michał Butmankiewicz, Andrzej Kukla oraz Sebastian Melańczuk. 23 marca przed finałami całą trójką razem z opiekunką olimpijczyków - panią Agnieszką Grymek - podążą śladami naszego patrona po krakowskich Plantach.

Życzymy powodzenia i zdobycia Diamentowych Indeksów! W II etapie okręgowym ponadto wzięli udział: Katarzyna Domańska, Natalia Dudek, Jakub Blach, Krystian Walewski i Grzegorz Skupień z klasy 3 a oraz Kinga Kępa i Mateusz Drąg z klasy 2 a.

Konrad Sosnowski (kl. II a) awansował do II etapu okręgowego Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Zawody zostaną rozegrane we Wrocławiu w sobotę 23 lutego. Opiekunem ucznia jest pani Agnieszka Grymek.

Udział w Olimpiadzie wymaga umiejętności syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i dedukcyjnego badania hipotez. Nie wymaga natomiast specjalistycznej wiedzy lingwistycznej oraz znajomości języków obcych. Zachęcamy do pójścia w ślady Konrada w przyszłym roku szkolnym.

Olimpiadę organizuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z FMW i Stowarzyszeniem Lingwistyki Rekreacyjnej.

Wyniki I etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki okazały się bardzo pomyślne dla uczniów naszej szkoły. Do kolejnego szczebla konkursowych zmagań awansowało aż dziesięć osób. 3 lutego w Nowej Soli II LO reprezentować będą: Katarzyna Domańska, Natalia Dudek, Michał Butmankiewicz, Jakub Blach, Sebastian Melańczuk, Andrzej Kukla, Krystian Walewski i Grzegorz Skupień z klasy 3 a oraz Kinga Kępa i Mateusz Drąg z klasy 2 a.

Życzymy owocnych przygotowań do II etapu, kolejnych matematycznych rekordów i kwalifikacji do finału w Krakowie.

Opiekunem uczniów jest pani Agnieszka Grymek.

W Zakopanem już po raz ósmy został zorganizowany Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny, w którym wzięli udział młodzi zdolni matematycy z 4 powiatów: świdnickiego, kartuskiego, tatrzańskiego i łowickiego. Integralną częścią konkursu jest wcześniejszy konkurs powiatowy, w wyniku którego wyłaniana jest drużyna z danego powiatu. I tak po przeprowadzeniu etapu powiatowego w skład drużyny powiatu świdnickiego weszli: Jakub Blach i Sebastian Melańczuk, obaj z II LO, Michał Spisak z Zespołu Szkół Mechanicznych, Wojciech Drochomirecki z I LO. Drużyna naszego powiatu nie dała nikomu żadnych szans zdobywając wszystkie miejsca na podium, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

Indywidualnie Kuba Blach zajął II miejsce, a Sebastian Melańczuk miejsce IV.

Naszym matematykom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Miło nam poinformować, że uczniowie II LO otrzymali wyróżnienia w konkursie matematycznym „Kangur”.

Najlepszy wynik osiągnął Michał Butmankiewicz z klasy II a. Wyróżnienie otrzymali również: Paula Kaczmarczyk z klasy I b, Konrad Sosnowski z klasy I a. Gratulujemy wyróżnionym.

18 kwietnia2018 r. odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół średnich. II LO reprezentowało 11 uczniów. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że odnieśliśmy ogromny sukces. W pierwszej dziesiątce konkursu znalazło się 7 uczniów naszej szkoły. I miejsce z maksymalną liczbą punktów do zdobycia zajęło trzech uczniów, w tym: Jakub Blach i Sebastian Melańczuk z II LO.

Hubert Miziołek i Jakub Pawłowski, uczniowie klasy III A otrzymali tytuł laureatów ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Są jedynymi laureatami z naszego powiatu. Jakub i Hubert mają już zagwarantowany indeks Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.