18 kwietnia2018 r. odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół średnich. II LO reprezentowało 11 uczniów. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że odnieśliśmy ogromny sukces. W pierwszej dziesiątce konkursu znalazło się 7 uczniów naszej szkoły. I miejsce z maksymalną liczbą punktów do zdobycia zajęło trzech uczniów, w tym: Jakub Blach i Sebastian Melańczuk z II LO.

Hubert Miziołek i Jakub Pawłowski, uczniowie klasy III A otrzymali tytuł laureatów ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Są jedynymi laureatami z naszego powiatu. Jakub i Hubert mają już zagwarantowany indeks Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

18 marca 2018 r. uczniowie II LO, Jakub Pawłowski i Hubert Miziołek wraz z panią Agnieszką Grymek, wybrali się do Krakowa na finał Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.

Zanim jednak dotarli do Akademii Górniczo-Hutniczej, postanowili wykorzystać sytuację i „odwiedzili Stefana Banacha”. A ściślej mówiąc, znaleźli na Plantach Krakowskich ławeczkę poświęconą naszemu patronowi. Poniższe zdjęcia są dowodem tego spotkania.

Hubert Miziołek oraz Jakub Pawłowski (obaj z klasy III a) awansowali do finału Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Jest to trudna olimpiada, gdzie zawodnicy muszą wykazać się wiedzą matematyczną wykraczającą poza materiał realizowany w szkole średniej. Z przyjemnością należy odnotować, że aż siedmioro uczniów II LO awansowało do II etapu, a spośród nich Jakub i Hubert znaleźli się w finale. Trzymamy za nich kciuki 17 marca w trakcie finału w Krakowie.

Opiekunem olimpijczyków jest pani Agnieszka Grymek.

W kolejnej edycji Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH rewelacyjnie spisali się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. Aż siedmioro awansowało do etapu okręgowego, który odbędzie się pod koniec stycznia w Nowej Soli.

W dniach od 31 maja do 1 czerwca w Kartuzach odbywał się „Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny dla szkół ponadgimnazjalnych”. Nasz powiat reprezentowało czworo uczniów świdnickich szkół. Jednym z nich był uczeń naszej szkoły Kuba Pawłowski.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki w konkursie matematycznym „Kangur”.

W II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbyła się ósma edycja „Powiatowego Konkursu Matematycznego dla gimnazjalistów z powiatu świdnickiego”. Wzięło w nim udział 59 uczniów z 12 szkół gimnazjalnych naszego powiatu.

19 marca 2017 r. odbył się w Krakowie finał Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. W gronie finalistów znalazło się dwóch uczniów świdnickich szkół: Szymon Józwicki z II LO i Mateusz Zapotoczny z I LO. Laureatem Olimpiady został Szymon Józwicki uzyskując 94 pkt. na 100 możliwych. Opiekunem ucznia jest p. prof. Agnieszka Grymek.

11 kwietnia odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego. Czwórka laureatów konkursu będzie reprezentować nasz powiat w konkursie miedzypowiatowym, który odbędzie się w Łowiczu.

Miło nam poinformować, że laureatem konkursu został Jakub Pawłowski z klasy II a zajmując 3 miejsce w powiecie.