jFontSize
A- A A+

 

13.06.2019 r. odbyła się uroczysta Gala Finałowa II Kongresu Młodzieży Przedsiębiorczej, która stanowiła zakończenie zmagań „Młodych z pomysłem na przemysł 4.0”. Organizatorami konkursu była Społeczna Akademia Nauk w Świdnicy, we współpracy z Sudecką Izbą Przemysłowo-Handlową i Stowarzyszeniem Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości, a także partnerami i fundatorami – Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz spółką epeKoks z Wałbrzycha. Patronat nad projektem objęli prezydent Świdnicy i starosta świdnicki.

II LO reprezentowały dwie drużyny złożone z uczniów klasy 1B: Grażyna Marchewka i Karina Zaborowska oraz Julian Baumgartner i Nicole Ochocka, którzy uczestniczyli w warsztatach, rozwiązywali zadania na platformie internetowej i stworzyli własne inicjatywy społeczne. Swoje projekty przedstawili komisji dwa dni przed galą finałową, 11.06.2019 r.  - prezentacja była ostatnim etapem konkursu.

Grażyna i Karina zaproponowały pomysł na „Współpracownię” - miejsce dla młodzieży, do którego mogliby przyjść po szkole w celu np. poczekania na transport do domu, nauki czy wspólnej pracy nad projektem.

Z kolei inicjatywą społeczną stworzoną przez Juliana i Nicole była młodzieżowa kampania antynikotynowa pt. „Nie spal talentu”, która zakładała aktywne zaangażowanie nastolatków w zwalczaniu nałogu.

Rozdanie nagród poprzedził wykład dr. Łukasza Olipra, który mówił o definicji przedsiębiorczości czy cechach, które powinna posiadać osoba przedsiębiorcza. Obie drużyny otrzymały wyróżnienia i certyfikaty udziału w kongresie. Gratulacje i pamiętajcie: zrobiliście bardzo ważny krok w przyszłość!

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg