14.11.2023 r. odbyła się  w naszej szkole Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna, której celem jest popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu. Do 3 etapu obejmującego licea ogólnokształcące, z II LO przystąpiła w tym roku rekordowa liczba 25 uczniów z różnych klas.
W testach, które rozwiązywali uczniowie zawarte były pytania o różnej skali trudności, były to testy wielokrotnego wyboru.
Do konkursu na 3 etapie przystąpiło 1099 osób z całej Polski. Pod koniec grudnia otrzymaliśmy wyniki, które możemy uznać za duży sukces. Aż 7 uczniów II LO otrzymało Tytuł Laureata, zajmując czołowe miejsca w rankingu:

2 miejsce  w Polsce Maja Sikora kl. 1b - opiekun E. Badzioch-Zarzycka
5 miejsce Alicja Kossak kl. 1a - opiekun D. Grzeszczuk
6 miejsce Hanna Bednarska kl. 2b - opiekun M. Mackiewicz
6 miejsce Weronika Osińska kl. 4b - opiekun E. Badzioch-Zarzycka
8 miejsce Szymon Dorobek kl. 2b - opiekun M. Mackiewicz
10 miejsce Stanisław Kudzia kl. 2a - opiekun R. Duda
11 miejsce Dorota Krawczyńska kl. 1b - opiekun E. Badzioch-Zarzycka
11 miejsce Agata Kuchta kl. 2e - opiekun R. Duda
12 miejsce Maja Mazurek kl. 2c - opiekun D. Grzeszczuk

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa. Wszystkim uczniom i opiekunom serdecznie gratulujemy.