jFontSize
A- A A+

W wielkim stylu reprezentacja II LO wywalczyła wicemistrzostwo Powiatowe w Piłce Ręcznej Chłopców. W drodze do finału pokonaliśmy Liceum Ogólnokształcące ze Świebodzic, Zespół Szkół Mechanicznych ze Świdnicy oraz I LO ze Świdnicy. W finale ulegliśmy po bardzo dobrym meczu zespołowi ZSB-E ze Świdnicy. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie.

Większość startujących uczniów z różnych szkół to zawodnicy ŚKPR Świdnica, którzy przed tygodniem brali udział w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów. Do tego by awansować do finałów i znaleźć się w najlepszej czwórce w kraju zabrakło tylko dwóch bramek.

Na Mistrzostwach Polski grali: Paweł Starosta, Olgierd Etel, Jakub Zaremba, Aleksander Ingram i Karol Wieczorek. Skład  drużyny II LO uzupełniają: Kacper Koziarz, Kacper Hałdaś, Jakub Kalousek, Michał Somala oraz Jakub Szałęga. Opiekunem reprezentacji jest p. Maciej Wodziński.

Przygoda reprezentacji jeszcze się nie kończy, ponieważ awansowaliśmy do finałów strefy wałbrzyskiej. Tam mamy nadzieję ponownie spotkać się z drużyną ZSB-E.