jFontSize
A- A A+

W środę (27 listopada 2019 r.) klasa II b (z dwiema uczennicami z kl. I) pod opieką pani prof. Doroty Durlej i p. prof. Zofii Skowrońskiej-Wiśniewskiej wybrała się do Wrocławia. Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Historii Zajezdnia, które powstało w miejscu zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej z końca XIX wieku. To właśnie tam w sierpniu 1980 roku rozpoczął się strajk wspierający robotników Wybrzeża, tam narodziła się wrocławska „Solidarność”.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć scenograficzną wystawę główną pt. „Wrocław 1945-2016”. Wystawy zostały zorganizowane jak miasto – z pomieszczeniami mieszkalnymi, klasami szkolnymi, ulicami, dworcem kolejowym, kioskiem, sklepem mięsnym. Umożliwiło to podróż w czasie, prześledzenie historii miasta, jego tworzenia się i rozwoju aż do dziś.

Uczniom szczególnie spodobał się Fiat 126 p – sławny „maluch” – do tego wypełniony 80 milionami (dawnych) złotych, komputer Odra 1305 czy mieszkania w powojennej, a następnie komunistycznej Polsce. W końcu kogo by nie ciekawiło, w jakich warunkach żyli nasi dziadkowie czy rodzice…

Ostatnią częścią wystawy było powstanie wrocławskiej „Solidarności” i losy opozycji antykomunistycznej.

Kolejną atrakcją dnia była wizyta w ZOO. Klasa II b rozpoczęła zwiedzanie od Afrykanarium, gdzie zachwyt wzbudził pokaz karmienia fok i żółwi. Na uczniów czekały jeszcze takie pawilony jak: Małpiarnia, Sahara, Sawanna czy Pawilon Madagaskar.

Jak na klasę biologiczno-chemiczną przystało  II b zdobyła obszerną wiedzę z zakresu bioróżnorodności.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg