jFontSize
A- A A+

W TERMINIE OD 9 DO 16 CZERWCA 2018
ZOSTANIE PONOWNIE ZORGANIZOWANY
OBÓZ ŻEGLARSKI II LO

Zapisy u p. Tomasza Pietrzaka

"MAZURY W PIGUŁCE"

Program:
Rejs żeglarski na bardzo wygodnych jachtach kabinowych typu Fortuna 27 (6 osób na jachcie) pod opieką instruktora – sternika (na jedną załogę przypada jeden sternik). Wszyscy uczestnicy będą nocować w kabinach jachtów. Codzienne żeglowanie i żeglarska zabawa, przeprawa przez kanał, nocleg na wyspie, wieczorami ogniska z kiełbaskami i śpiewaniem szant.

Szkolenie żeglarskie:
Wycieczka ma charakter turystyczno-rekreacyjny, uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności żeglarskie. Rejs poprzedzony jest szkoleniem z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa oraz podstaw pracy na jachcie (stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, cumowanie, itp.) Później w trakcie rejsu instruktorzy będą rozszerzali szkolenie, w zależności od oczekiwań uczestników o dalsze elementy, jak: sterowanie pod żaglami i silnikiem, prawidłowa praca żaglami, zwroty, manewry złożone, węzły.

Plan:
Wyjazd ze Świdnicy 9 CZERWCA 2017 (sobota) około 6.30 z dworca PKP. Przejazd pociągiem do Giżycka. Planowana godzina przyjazdu uczestników do ośrodka w Węgorzewie 18.00. Podział na załogi, podstawowe szkolenie żeglarskie, ształowanie prowiantu i rzeczy osobistych, klarowanie jachtu. W niedzielę rano rozpoczęcie rejsu. Zakończenie rejsu w Piszu. Powrót pociągiem do Świdnicy 16 CZERWCA 2018 (sobota) około 21.30.

Wyżywienie:
Uczestnicy dostaną wyżywienie w porcjach dziennych do samodzielnego przygotowania. Każdy jacht jest wyposażony w segment kuchenny (tzw. kambuz) – kuchenkę gazową, komplet garnków, naczyń i sztućców.

Obóz żeglarski 2016:

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg

Obóz żeglarski 2017:

 

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg