jFontSize
A- A A+

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na Salon Poezji „Przychodzimy i odchodzimy”, który odbędzie się 11 marca o godz. 16.00 w sali teatralnej ŚOK.

W świat poezji Tadeusza Śliwiaka wprowadzą nas, śpiewając i recytując, aktorzy Teatru im. Juliusza Słowackiego: Ewelina Przybyła i Rafał Sadowski.

Muzyka: Halina Jarczyk – skrzypce, Jacek Bylica – fortepian. Zapowiada się magicznie, zapraszamy.

 

O wykonawcach:

Ewelina Przybyła, absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie. festiwali muzycznych, m.in.: 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (Nagroda Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica – zaproszenie na Chanson Festival w Kolonii), 49. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (III nagroda) oraz 6. edycji Festiwalu ku pamięci Andrzeja Zauchy Serca Bicie (I miejsce oraz nagroda publiczności). Obecnie jest aktorką Teatru im. Juliusza Słowackiego. Gościnnie występuje również na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Szerokiej publiczności znana jest z udziału w hicie muzycznym Voice of Poland 7, gdzie występowała w drużynie Marii Sadowskiej.

Rafał Sadowski, absolwent PWST w Krakowie. Zagrał w Klątwie Stanisława Wyspiańskiego (reż. Anna Polony) – spektakl dyplomowy. W swoim dorobku ma role w filmie Katyń (reż. Andrzej Wajda), a także w serialach Stacyjka, Czas honoru, Teraz albo nigdy. Od 2008 roku jest w zespole Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie zagrał m.inn. w spektaklach: Tango Piazzolla Anny Burzyńskiej (reż. Józef Opalski), Chory z urojenia Moliera (reż. Giovanni Pamiglione), Ja, Feuerbach Tankreda Dorsta (reż. Krzysztof Orzechowski), (reż. Nikołaj Kolada). Wystąpi również w spektaklu Arszenik i stare koronki w reżyserii Krzysztofa Babickiego.

Halina Jarczyk, skrzypaczka, kierownik muzyczny Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.Przygotowała oprawę muzyczną i wokalną wielu spektakli muzycznych, ostatnio do takich przedstawień jak: Pinokio wg C. Collodiego (reż. Jarosław Kilian), Bracia Dalcz i S-ka wg T. Dołęgi-Mostowicza (reż. Wojciech Kościelniak), Ziemia obiecana wg W. S. Reymonta (reż. Wojciech Kościelniak). W 1992 roku rozpoczęła współpracę z Janem Kantym Pawluśkiewiczem jako dyrektor artystyczny m.in. Nieszporów Ludźmierskich (do słów L. A. Moczulskiego) i Harf Papuszy. Występowała z Markiem Grechutą w zespole Anawa. Obecnie często koncertuje z Leopoldem Kozłowskim. Posiadaczka trzech złotych płyt.

Jacek Bylica, studiował w  Akademii Muzycznej w  Krakowie w  klasach fortepianu prof. L. Stefańskiego oraz prof. J. Łukowicza. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich m.in. w Dusznikach Zdroju w klasie W. Mierżanowa i J. Łukowicza, w Pradze u I. Klansky’ego i w Feldkirch u W. Shatski’ego.  Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej w Krakowie. W obrębie zainteresowań muzycznych znajduje się głównie wykonawstwo muzyki kameralnej oraz muzyki teatralnej i  rozrywkowej. Od wielu lat współpracuje z krakowskim teatrem im. J. Słowackiego, biorąc udział w  realizacjach spektakli muzycznych. Współpracował z  wieloma wybitnymi wykonawcami m.in. był członkiem legendarnego zespołu Ewy Demarczyk. Od wielu lat jest członkiem zespołu Tango–Bridge, który w  różnych konfiguracjach wykonuje klasyczne tango argentyńskie oraz Tango–Nuevo.