jFontSize
A- A A+

Czytanie spełnia mnie intelektualnie.

Książki pozwalają zanurzyć się w temacie w sposób,

na który nie pozwalają dzisiejsze media.

Nie mogę się doczekać zmiany mojej medialnej diety na bardziej książkową.

Mark Zuckerberg

Od 4 stycznia 2019 r. biblioteka szkolna prezentuje w holu szkoły gazetkę pt. „Zmotywuj się”, dla tych uczniów, którzy od Nowego Roku postanowili coś zmienić w swojej pracy szkolnej i szukają technik oraz metod motywacyjnych.

Przedstawiamy w niej proste i skuteczne sposoby na motywację do systematycznej nauki, uzasadnienie stwierdzenia, iż nauka to nie męka (gdyż kluczem do niego jest nie to ile się uczysz, ale jak to robisz), podpowiedzi jak czytać szybciej, więcej i znaleźć na to czas, co czytają sławni ludzie i czemu oni czytają więcej, najlepsze książki wszechczasów, które warto znać, przedstawienie sylwetki Michała Zawadki – pisarza, autora książek motywacyjnych (m.in. „Chcę być kimś”) i społecznych dla dzieci i młodzieży, linki do ciekawych stron internetowych oraz powiedzenia i hasła motywacyjne.

umysłowa elastyczność, umiejętność kombinowania, inteligencja i zdolność uczenia się nie wynikają w prosty sposób z dotychczasowej długości życia, lecz są same produktem uczenia się; decydujące nie jest to, ile lat człowiek ma już za sobą, lecz to, co w tym czasie robił, co ćwiczył, czego się uczył.

Sebastian Leitner : Naucz się uczyć

Zapraszamy młodzież do wnikliwego przestudiowania gazetki. Przyjemnej lektury! Jednocześnie zachęcamy do zastosowania w praktyce rad i wskazówek, które na pewno zaowocują.

01.jpg02.jpg04.jpg