jFontSize
A- A A+

Trudno było nam rozstać się z Herbertem. Powtórzyliśmy wczoraj (25 października 2018 r.) spektakl słowno-muzyczny „Spotkanie z Herbertem” po raz dwunasty i trzynasty. Tym razem gościło u nas świdnickie Gimnazjum Katolickie oraz słuchacze Liceum dla Dorosłych.

Podsumowując, każdy występ Kingi, Karoliny, Wiktorii i Michała był wydarzeniem o bardzo indywidualnym, niepowtarzalnym klimacie. Młodzież i dorośli, którzy w największym skupieniu słuchali tak ważkich słów, mieli okazję poznać lub poszerzyć sobie wiedzę o tym znakomitym poecie. Było wiele słów zachwytu i gratulacje. Były też momenty niezwykle wzruszające, a nawet wyciskające łzy. Czyżby to tylko zasługa wybitnego poety? Chyba jednak także naszych młodych artystów, którzy zaproponowali nam świetną, bardzo emocjonującą lekcję z Herberta.

Możemy śmiało powiedzieć, iż potwierdziło się w zupełności przekonanie, że odpowiednio dobrana lektura pomaga w zrozumieniu siebie i innych, w odkrywaniu, kim jesteśmy i kim możemy się stać. Stąd też literatura bywa często określana mianem „przewodniczki życia”, gdyż wskazuje zasady i wartości, wspomaga kształtowanie się osobowości, pobudza wyobraźnię, przyczynia się do doskonalenia charakteru, może stać się drogowskazem i przyjacielem. Magia dobrych, mądrych, ciepłych słów (pisanych, mówionych, czytanych, słyszanych, oglądanych) wypowiadanych z przekonaniem, budzi wiarę, dodaje sił, wzmacnia psychikę, a pośrednio i ciało. To taka superwitamina.

Mamy nadzieję, że skutecznie zachęciliśmy naszych czytelników do sięgnięcia po utwory tego niezapomnianego poety, do odkrywania rozjaśniającego życie świata poezji - i książek.

01.jpg02.jpg5.jpg