jFontSize
A- A A+

4 października 2025 będziemy świętować 75. lecie powstania II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy oraz 80. lecie Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Obie szkoły praktycznie od początku istnienia mieszczą się w budynku przy ulicy Równej 11.

Już po raz 11 w historii szkoły organizujemy Zjazd Absolwentów. Będzie on wyjątkowy, gdyż po raz pierwszy liceum otwiera swe podwoje dla absolwentów, nosząc imię matematyka ze Szkoły Lwowskiej – profesora Stefana Banacha).

Będzie to spotkanie długo oczekiwane, bowiem pandemia uniemożliwiła organizację zjazdu w 2020 r.

W ramach oficjalnych obchodów planujemy spotkanie w szkole poprzedzone mszą świętą tradycyjnie odprawioną przez naszych Księży Absolwentów. Cześć oficjalna będzie okazją do syntetycznego przypomnienia historii placówki, ukazania roli II LO w mieście i powiecie, uczczenia minutą ciszy nauczycieli, którzy odeszli. Prowadzeniem części zjazdowej w auli szkoły im. Zenona Michalczyka zajmą się nasi absolwenci: Dawid Tymińskii Kacper Danisiewicz. W części artystycznej jubileuszowy (20-lecie) pokaz artystyczny grupy „Show Girls” po reaktywacji (złożonej z byłych i obecnych nauczycieli II LO) oraz występ międzypokoleniowej grupy wokalnej, wykonującej utwór napisany i skomponowany specjalnie na obchody rocznicowe szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej będzie możliwość zwiedzanie szkoły. W przygotowanych salach lekcyjnych zaprezentowane będą wystawy eksponujące osiągnięcia i aktywności uczniów w różnych dekadach istnienia liceum (kroniki, publikacje, broszury, gazetki szkolne, fotografie itp.) a prezentacja multimedialna przypomni składy personalne poszczególnych katedr przedmiotowych, by ocalić od zapomnienia członków grona pedagogicznego związanego z Dwójką.

Na zakończenie proponujemy udział w popołudniowym spotkaniu absolwentów „Party u Banacha” w restauracji „Esperanto” (nawiązując do patrona szkoły proponujemy stroje w stylu mody międzywojnia lub oddające lwowskie klimaty), przewidujemy obiad i zabawę do białego rana przy muzyce DJ-a.

Potwierdzone dodatkowe atrakcje:
- pokaz mody szkolnej pt. „Fashion from Równa Street”;
- wystawa grafik absolwenta Mariusza Kędzierskiego (artysty i znanego w
świecie mówcy motywacyjnego);
- kawiarenki zjazdowe, oferujące możliwość klimatycznych spotkań i
rozmów po latach;
- skorzystanie ze szkolenia w zakresie ratownictwa medycznego,
przygotowanego przez zbierającą nagrody formację oraz ich opiekunkę;
- możliwość organizowania sesji zdjęciowych (w tym ze Stefanem Banachem)
w dowolnych konfiguracjach w budce zjazdowej, opatrzonej okolicznościową
grafiką;
- kącik zabaw dla dzieci absolwentów
- materiały zjazdowe (gazeta rocznicowa, użyteczne gadżety z nowym logo szkoły).

Serdecznie zapraszamy, będzie możliwość spotkania się z nauczycielami, koleżankami i kolegami z klasy, powspominania oraz  obejrzenia zmian które zaszły w budynku i otoczeniu szkoły.

RAMOWY PLAN
8.00 -10.00 Rejestracja uczestników w szkole
8.30 Msza Święta
10.00 – 12.00 Uroczystości w auli szkolnej im. Zenona Michalczyka
12.00- 15.00 zwiedzanie szkoły, prezentacji w klasach, kawiarenki, możliwość spotkań i rozmów z nauczycielami, koleżankami i kolegami
17.00 Party u Banacha w Hotelu – Restauracji Esperanto u. Stęczyńskiego 18 (można tam rezerwować noclegi)