Fizyka nie tylko w obliczeniach, ale również w doświadczeniach

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Wrocławskiej, na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki.
Tym razem młodzież wykonywała doświadczenia związane z badaniem słuszności prawa Ohma oraz praw Kirchhoffa. Zajęcia pozwoliły uczniom nie tylko utrwalić wiedzę teoretyczną, ale także zdobyć cenne doświadczenie praktyczne podczas pracy laboratoryjnej z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury.
Opiekę techniczną i merytoryczną nad zajęciami sprawował doktorant Radosław Szymon. Opiekunami ze strony szkoły byli niezawodni: Pani Adriana Górka-Sawko oraz Pan Szymon Gumny.