jFontSize
A- A A+

26 maja 2026 roku mieliśmy możliwość wzięcia udziału w zajęciach laboratoryjnych z chemii organicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej, prowadzonych przez dr Dorotę Zając.
Samodzielnie przeprowadziliśmy 12 reakcji chemicznych, dotyczących m.in. właściwości fenolu i jego wykrywania w wodzie kranowej, a także wykonaliśmy próby Trommera, Tollensa, Baeyera i Lucasa. Istotne jest również to, że wszystkie te reakcje mogą pojawić się na maturze, dlatego z pewnością na długo je zapamiętamy.
Opiekunkami wycieczki były panie Beata Misiewicz i Katarzyna Mamica-Pasternak.

IMG_0015.jpgIMG_9989.jpgWhatsApp_Image_2026-05-27_at_204921.jpgWhatsApp_Image_2026-05-27_at_204921_1.jpgWhatsApp_Image_2026-05-27_at_204922.jpgWhatsApp_Image_2026-05-27_at_204922_1.jpgWhatsApp_Image_2026-05-27_at_204922_2.jpgWhatsApp_Image_2026-05-27_at_204922_3.jpgWhatsApp_Image_2026-05-27_at_204922_4.jpgWhatsApp_Image_2026-05-27_at_204922_5.jpgWhatsApp_Image_2026-05-27_at_204922_6.jpgWhatsApp_Image_2026-05-27_at_204922_7.jpgWhatsApp_Image_2026-05-27_at_204923.jpgWhatsApp_Image_2026-05-27_at_204923_1.jpgWhatsApp_Image_2026-05-27_at_204923_2.jpgWhatsApp_Image_2026-05-27_at_204923_3.jpg