Wizyta 3B na wydziale chemicznym

26 maja 2026 roku mieliśmy możliwość wzięcia udziału w zajęciach laboratoryjnych z chemii organicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej, prowadzonych przez dr Dorotę Zając.
Samodzielnie przeprowadziliśmy 12 reakcji chemicznych, dotyczących m.in. właściwości fenolu i jego wykrywania w wodzie kranowej, a także wykonaliśmy próby Trommera, Tollensa, Baeyera i Lucasa. Istotne jest również to, że wszystkie te reakcje mogą pojawić się na maturze, dlatego z pewnością na długo je zapamiętamy.
Opiekunkami wycieczki były panie Beata Misiewicz i Katarzyna Mamica-Pasternak.