Absolwenci Banacha to niezwykle interesujący ludzie, często bardzo aktywni na swoich uczelniach, ambitni, osiągający sukcesy. Jednym z nich jest Damian Ziomko, absolwent klasy matematyczno-fizycznej z roku 2017. Student Politechniki Wrocławskiej, prezes studenckiego koła naukowego NABLA, nowy prezes Polskiego Stowarzyszenia Studentów Fizyki. Ma on dla Was ciekawe zaproszenie…

Dzień dobry!

Piszę ponownie aby rozreklamować ciekawe inicjatywy wśród uczniów II LO którzy lubią fizykę.

Od niedawna jestem prezesem Polskiego Stowarzyszenia Studentów Fizyki. W ten weekend odbędzie się konkurs dla studentów z całego świata. Równolegle, organizujemy cześć online, podczas której będą ciekawe wykłady i panel dyskusyjny. Myślę że panel może być o tyle ciekawy, że będą na nim reprezentanci uniwersytetów, ale także przemysłu. Więc będzie można zapoznać się z szeroko pojętymi zastosowaniami fizyki. Myślę że może to zachęcić wiele osób do wybrania studiów fizycznych, gdy dowiedzą się, że nie jest to taki deadend, że zostaje tylko uniwersytet, ale że można także odnieść ogromne sukcesy w przemyśle wysokich technologii i sporo zarobić.
Załączam link do wydarzenia.

Pozdrawiam społeczność Banacha!
Damian Ziomko