9 kwietnia 2021 r. odbył się wykład z matematyki  dla uczniów klas matematycznych II LO, który prowadził dr Adam Marczak z Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej.

Tym razem dowiedzieliśmy się, że oprócz liczb rzeczywistych, istnieją liczby zespolone, a termin „urojony’” nie dotyczy tylko psychologii, ale ma również zastosowanie w matematyce. Pan dr Adam Marczak w sposób zrozumiały i ciekawy przedstawiał trudne nowe zagadnienia matematyczne, tłumaczył, że bardzo często to, co wydaje się bardzo skomplikowane po zastanowieniu i dogłębnym poznaniu, staje się proste, a wiara we własne umiejętności oraz pracowitość są bardzo ważnymi cechami. Zapoznawał też młodzież z ciekawą historią matematyki.

Kolejne wykłady z matematyki, w nowym roku szkolnym, mamy nadzieję, będą już stacjonarnie prowadzone dla naszych uczniów w budynku Politechniki we Wrocławiu.

1.png2.png3.png4.png5.png6.png