jFontSize
A- A A+

Wykładem doktora Macieja Mulaka  z Politechniki Wrocławskiej zainaugurowaliśmy w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Świdnicy współpracę między szkołą i uczelnią. Od 2020 roku została ona sformalizowana i II LO znalazło się wśród 18 szkół na Dolnym Śląsku biorących udział w projekcie współpracy Politechniki Wrocławskiej ze szkołami średnimi.
W ramach współpracy młodzież II LO będzie uczestniczyć w wykładach i zajęciach z matematyki, fizyki, chemii. W tym semestrze  zajęcia będą odbywać się w formie zdalnych spotkań wykładowców z młodzieżą.
"W poszukiwaniu Ziemi 2.0" - to tytuł wykładu, w którym wzięło udział 100 uczniów II LO realizujących program rozszerzony z fizyki. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali najnowszych informacji o egzoplanetach i poszukiwaniu życia w kosmosie. I wspólnie zastanowili się czy jest możliwe znalezienie drugiej Ziemi.

Dzisiejsze spotkanie ze strony szkoły koordynowali nauczyciele fizyki: pan Tomasz Pietrzak i pan Mirosław Grzyl.
W wykładzie wzięli również udział Jakub Pawłowski i Dawid Ziomko, studenci Politechniki z pasją działający w Kole Naukowym "Nabla" a jednocześnie absolwenci II LO w Świdnicy.
Współpraca z Politechniką  jest możliwa, ponieważ II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha jest zaliczane przez Politechnikę Wrocławską do szkół średnich z których corocznie największa ilość absolwentów rozpoczyna studia politechniczne. Warto dodać, że nasi absolwenci osiągają wysokie wyniki i są bardzo aktywni w studenckich kołach naukowych.

w1.jpgw2.jpgw3.jpgw4.jpgw5.jpgw6.jpg