Każdy człowiek wrażliwy na piękno przyrody może być twórcą użytku ekologicznego.
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie
„Taka Nasza Natura – nasze użytki ekologiczne”
realizowanym przez Polski Klub Ekologiczny Okręg Dolnośląski.

Celem projektu jest edukacja ekologiczna młodzieży i jej czynny udział w ochronie przyrody o szczególnych walorach w najbliższym otoczeniu.
Szkołę reprezentuje dziesięcioosobowa grupa w składzie :

• Wojciech Bogusławski
  • Klaudia Czarnecka
  • Marcin Dąbrowski
  • Urszula Górniak
  • Barbara Kopacz
  • Sandra Kwiatkowska
  • Aleksandra Studzińska
  • Maciej Wernecki
  • Magdalena Zając
  • Konrad Żemojcin

Uczniowie uczestniczyli w wielogodzinnych warsztatach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego, których celem było zapoznanie z procedurą powoływania użytków ekologicznych i koniecznością zachowania bioróżnorodności na terenie kraju. Kolejnym punktem warsztatów był przegląd rodzimych i inwazyjnych gatunków roślin i zwierząt. Wykłady były dynamiczne i niezwykle ciekawe, nad całością czuwał Prezes Zarządu OD PKE dr inż. Aureliusz Mikłaszewski.

Opiekunami merytorycznymi przedsięwzięcia są dr Zygmunt Dajdok i dr Wojciech Wuczyński, którzy zaserwowali młodzieży prawdziwą ucztę biologiczną w czasie zajęć terenowych w wyznaczonym terenie. W trakcie ćwiczeń terenowych uczniom towarzyszył przedstawiciel Nadleśnictwa Miękinia.

Przed młodymi ekologami prawdziwe wyzwanie, inwentaryzacja gatunków roślin, grzybów i zwierząt oraz dokumentacja w postaci zielnika i zdjęć fotograficznych.
Zakończenie projektu w przyszłym roku szkolnym.

Opiekun grupy - Beata Misiewicz