jFontSize
A- A A+

Zaczęło się we wrześniu, kiedy jeszcze spotykaliśmy się w szkole, nasza absolwentka zaproponowała i przeprowadziła szereg wykładów z zakresu dietetyki i fizjoterapii. Patrycja Kozak, bo o niej mowa, ukończyła klasę biologiczno–chemiczną nie tak dawno, a już jest studentką piątego roku Fizjoterapii i trzeciego roku Dietetyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Z sentymentem powraca do szkoły, tym razem postanowiła podzielić się z młodzieżą Banacha zdobytą wiedzą. Klasy od I do III wysłuchały wykładów o zasadach zdrowego żywienia, o terapeutycznej roli diety i pułapkach odchudzania oraz o kuluarach pracy fizjoterapeuty.

Październik zastał nas w domach na zdalnym nauczaniu i wtedy też ruszyła seria wykładów on-line prowadzonych przez pracowników Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Raz w miesiącu zasiadamy licznym gronem przed monitorami i śledzimy najnowsze informacje ze świata nauki jakże przydatne w naszym życiu – o roli lektyn i ich alergizującym działaniu, o prozdrowotnym zastosowaniu konopi i rozwoju choroby Alzheimera począwszy od zdradliwych molekuł.

Nie wiedzieć kiedy nastał grudzień i przyniósł kolejną propozycję – tym razem wykład studentów trzeciego roku medycyny z Wrocławia – Kingi Barwańskiej i Antoniego Krotlińskiego. Tematyka wykładu „Prosektorium – fakty i mity” zgromadziła przed monitorami 52 osoby, w piątek o 14:00smile

Następne wykłady niebawem, zapraszamy.

Autopsja-male.jpgkanaboidy-male.jpgKonopie-male.jpgkonopna-rewolucja-male.jpgTau-male.jpgTest-male.jpg