jFontSize
A- A A+

Liczna grupa uczniów klasy II B uczestniczy w zajęciach warsztatowych „Licealiści liczą”, ten projekt edukacyjny Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego skierowany jest do licealistów z drugich klas i przewiduje cykl spotkań w sobotnie przedpołudnia.

Licealiści liczą stężenia i gęstość roztworów, pH elektrolitów i objętości molowe pod czujnym okiem dra Wróblewskiego. Uczestnikami zajęć są Nadia Antonowicz, Angelika Chanas, Martyna Dymnicka, Paula Kaczmarczyk, Bartosz Mirtiński, Wiktoria Netwinko, Anna Pasek, Marcelina Powązka, Nikola Stępska, Dominika Styrna, Agata Sudomierska, Paulina Weresz i Elżbieta Tądel. Do grupy dołączyli uczniowie z II A Mateusz Drąg i Grzegorz Kaczmarek.

Czworo uczniów z II B i II A, Aleksandra Kośna, Agata Sudomierska, Mateusz Wojewodzic i Mateusz Drąg wybrało cykl zajęć „Ciekawa biochemia”. Obejmuje on osiem zjazdów o ściśle określonej tematyce z zakresu pierwszego roku studiów. Przed każdym ćwiczeniem uczestnicy piszą kolokwium z materiału zadanego na poprzednich zajęciach, następnie po krótkim wykładzie przystępują do ćwiczeń zgodnie z instrukcją, pracują w dwuosobowych grupach i wspólnie prowadzą dziennik laboratoryjny. Uczniowie pracują pod opieką kadry naukowej Wydziału Biotechnologii UWr.

Miło nam jest poinformować, że uczeń klasy II B Mateusz Wojewodzic po etapie szkolnym przeszedł do kolejnego poziomu weryfikacji do zawodów okręgowych Olimpiady Biologicznej. Po teście z wiedzy przyszła kolej na  przygotowanie pracy badawczej. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Opiekun młodzieży Beata Misiewicz

 

01.jpg03.jpg04.jpg05.jpg