To już XII edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej dla szkół ponadgimnazjalnych, która odbyła się 6 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół Hotelarsko–Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy. Wstęp zaaranżowała grupa taneczna z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych. Po udanym występie tanecznym nadszedł czas na główną atrakcję tego dnia, a więc na wokalne prezentacje.

Jak co roku kilkunastu piosenkarzy rywalizowało o najlepsze wykonanie. Niestety jury musiało wybrać trzy najlepsze prezentacje, a decyzja naprawdę nie była łatwa. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Kaja Bzdeń z III LO ze Świdnicy wykonując utwór "Out here on my own", II miejsce Monika Wójcik z II LO ze Świdnicy za "Back to black" i III miejsce Aleksandra Szpak również z II LO za wykonanie utworu "Shelter". Dodatkowo Jury postanowiło przyznać kilka wyróżnień : zespółowi The Mechanix z ZSM ze Świdnicy, Katarzynie Podhalicz, Aleksandrze Wrzosek z ZSHT, Klaudii Sośniak z IV LO ze Świdnicy za "Another love", Karolinie Chmielnickiej za "Hallelujah" z IV LO, Żanecie Włudydze z ZSHT w Świdnicy za piosenkę "Crazy for you", Natalii Wojnowskiej z II LO za "Hometown glory".

Na koniec konkursu miała miejsce miła niespodzianka ze strony organizatorów, którzy poprosili nauczycieli reprezentujących daną szkołę wraz z uczniami o przedstawienie kolędy w wersji rapowanej. Po kilku występach zostały rozdane nagrody. I tym symbolicznym akcentem konkurs się zakończył.

Krzysztof Matlak