jFontSize
A- A A+

Z przyjemnością informujemy, że Samuel Zinkiewicz z klasy 3D uzyskał tytuł finalisty 46. Olimpiady Języka Angielskiego. Etap centralny odbył się w dniach 4-7 kwietnia, przygotowania do niego wymagały od Samuela wiele pracy.

„Każdy etap olimpiady wiązał się z nowymi wyzwaniami, z których wiele spotykałem po raz pierwszy. Sukces był więc dla mnie cudownym zaskoczeniem -  powiedział Samuel.
Finał wymagał znajomości nie tylko języka, ale też kultury, historii i literatury (zarówno brytyjskiej, jak i amerykańskiej).  Musiałem doszlifować wiedzę w wielu dziedzinach, związanych np. z brytyjskim systemem politycznym oraz średniowieczną historią. Na dodatek, w przygotowaniu na egzamin ustny, musiałem opracować stosunkowo obszerną listę lektur. Ta część przyprawiła mnie o niemały ból głowy. Nie wiedziałem jakich pytań mogę się spodziewać; pod jakim kątem powinienem spojrzeć na daną książkę. Trzeba było rozważyć wszystkie możliwości.
Ostatecznie nie wszystkiemu udało mi się sprostać, ale nie żałuję, że podjąłem wyzwanie. Jestem bardzo zadowolony z wyniku”.
Opiekunem olimpijczyka jest pani Iwona Juźwa.
Serdecznie gratulujemy sukcesu.