jFontSize
A- A A+

24 listopada 2016 r. odbył się już IX Powiatowy Wieczór Poezji Obcojęzycznej pod hasłem „Fascynujący, nieznany wszechświat”. Niezawodny gospodarz, Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy stworzył niebanalny nastrój tego wieczoru, subtelny blask świec pozwolił się wyciszyć i poddać głębszej refleksji nad przedstawianymi tekstami, a slajdy, na których pokazywane były planety i konstelacje oraz podkłady muzyczne, wczuć w tematykę przewodnią.

Fenomenalna frekwencja w tegorocznej edycji zaowocowała zaprezentowaniem się aż 39 uczestników z 7 szkół, były to: II LO, I LO, III LO, ZSE, ZS nr1, ZS CKR oraz samego ZSM. Przedstawiane utwory były zarówno w języku angielskim, jak i niemieckim, jednak niezależnie od tego docierały do wnętrza każdego z tam obecnych i poruszały je. Wysoki poziom zaprezentowanych tekstów znalazł odzwierciedlenie w reakcji widowni, a była ona bardzo spontaniczna i żywa, zdarzały się owacje na stojąco.

Z naszej szkoły, przy wsparciu prof. Urszuli Tokarskiej-Łokić Joanna Bim (kl. 3d), Karolina Socha (kl. 3d), Maria Soczyńska (kl. 2c) oraz Roksana Soroka (kl. 1b) zaprezentowały poezję w języku angielskim, natomiast Aleksandra Kosikowska (kl. 2c) przy akompaniamencie Wiktorii Polczyńskiej (kl. 2c) podjęły się interpretacji poezji niemieckojęzycznej z niemałym wsparciem prof. Joanny Balawajder.

Gratulujemy uczestniczkom z naszej szkoły, ponieważ ich trud w postaci rzetelnego przygotowania się do Wieczoru został doceniony, a znalazło to swoje odzwierciedlenie w zdobytych przez nie nagrodach. Jednak sądzę, że najważniejsze co mogli stamtąd wynieść jest niematerialne, to wspomnienia tych cudownych chwil i niegasnący entuzjazm do nauki języków obcym oraz odkrywania poezji.

 

Karolina Socha, kl. III d

06.jpg07.jpg09.jpg10.jpg11.jpg