jFontSize
A- A A+

„Odkryj Emila Krebsa” – pod takim tytułem odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych organizowany przez ZSHT w Świdnicy. Uczennica naszej szkoły Katarzyna Chojnacka z klasy II a zajęła w nim I miejsce.

„Entdecke Martin Luther” – pod takim hasłem odbył się XV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych zorganizowany 4 kwietnia 2017 przez ZSHT w Świdnicy. Wśród naszych uczniów najlepszy okazał się Michał Pfanhauser, który zajął III miejsce. Paulina Zajko-Ignatowicz zajęła miejsce VII, a Martyna Dydyk – miejsce X. Ponadto naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Pszonka, Agata Horoszkiewicz i Karolina Fita.

Paulina Miziołek z klasy II b (opiekun pani Alicja Stawarz) wygrała XIV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Wypadła najlepiej zarówno w części pisemnej jak i podczas prezentacji ustnej dotyczącej Powiatu Bergstrasse. II LO reprezentowały również Aleksandra Kosikowska, Agata Horoszkiewicz i Martyna Dydyk (wszystkie z klas pierwszych).

Wśród uczniów naszej szkoły są na szczęście tacy, którzy na przekór powszechnej niechęci do języka niemieckiego, uczą się go z przyjemnością i mogą poszczycić się mniejszymi lub większymi sukcesami w tej dziedzinie.

W poniedziałek 14. kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Czterech uczniów naszej szkoły znalazło się w pierwszej X zajmując następujące miejsca:

 • miejsce II Adrianna Niedźwiecka kl. IIIb
 • miejsce VI Natalia Zajdel kl. IIb
 • miejsce IX Wojciech Wyrwa kl. Ib
 • miejsce X Rafał Magiera

Nagrodą w konkursie dla 10 laureatów jest wyjazd wakacyjny do Biberach na 7 dniowy kurs językowy.
Gratulujemy sukcesów, a tym uczniom, którym nie powiodło się tym razem życzymy szczęścia w przyszłym roku.

W poniedziałek 14. kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego.
Czterech uczniów naszej szkoły znalazło się w pierwszej X zajmując następujące miejsca:

 • miejsce II Adrianna Niedźwiecka kl. IIIb
 • miejsce VI Natalia Zajdel kl. IIb
 • miejsce IX Wojciech Wyrwa kl. Ib
 • miejsce X Rafał Magiera kl. IId

Nagrodą w konkursie dla 10 laureatów jest wyjazd wakacyjny do Biberach na 7 dniowy kurs językowy.

Gratulujemy sukcesów, a tym uczniom, którym nie powiodło się tym razem życzymy szczęścia w przyszłym roku.

Do etapu okręgowego XXXVII Olimpiady Języka Niemieckiego została zakwalifikowana Adrianna Niedźwiedzka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

11.04.2013 r.odbył się w ILO 22 Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Lauratką konkursu została Adrianna Niedżwiecka z kl. 2b. W 12 lauratów znależli się inni uczniowie naszej szkoły: Anna Jasionowicz z kl. 3b, Martyna Dziakowicz z kl.2b, Mirosława Szkarłat z kl.2d, Natalia Zajdel z kl.1b, Ilona Czachara z kl.3b. Zwycięzcy konkursu będą doskonalić znajomość języka niemieckiego na kursie w Biberach.
Gratulujemy.

W dniu 20.04.2013 r. odbył się XI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych Edycja 2013 – „Powiat Partnerski Bergstraβe”.
Uczennica naszej szkoły Adriana Niedźwiecka zajęła II miejsce. Nagrodą jest czterodniowy wyjazd do Partnerskiego Powiatu Bergstraβe, 17 – 21 czerwca 2013r.

Gratulujemy zwycięstwa!

W dniu 4 kwietnia odbył się w I LO coroczny Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego, w którym tradycyjnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Miło mi poinformować, iż 5 naszych uczniów znalazło się w dwunastce laureatów:

 • 1 miejsce - Martyna Stępień - uczennica klasy III d
 • 3 miejsce - Dorota Czekajło - uczennica kl. III e
 • 4 miejsce - Marta Gargula - uczennica kl. III a
 • 9 miejsce - Kornelia Puchalska - uczennica klasy I b
 • 10 miejsce - Konrad Krzysztofik - uczeń kl. II c
Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe.
Następujący uczniowie znaleźli się w pierwszej dwudziestce: Anna Jasionowicz - kl. Ib, Monika Krumplewska - kl. Ie, Olga Filus - kl. IIe, Bartosz Chojnacki - kl. IIe, Kamila Hanc - kl. Ie, Nicol Kąsik - kl.IIe.
Gratulujemy wyników!
Wymienieni uczniowie mają szansę wyjechać na 10-dniowy kurs języka niemieckiego, który tradycyjnie odbywa się w lipcu w naszym mieście partnerskim Biberach.

Teekst: Mateusz (pod opieka Pani Barbary Kałużnej)