jFontSize
A- A A+

„Odkryj Emila Krebsa” – pod takim tytułem odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych organizowany przez ZSHT w Świdnicy. Uczennica naszej szkoły Katarzyna Chojnacka z klasy II a zajęła w nim I miejsce.

Jej prezentacja dotycząca sylwetki znanego niemieckiego poligloty, który urodził się i wychował w naszym regionie oraz uczęszczał do gimnazjum w Świdnicy, wzbudziła zachwyt członków jury, a zasiadali w nim także zaproszeni goście z Niemiec, m.in. pan Gunnar Hille – dyrektor Centrum Języków Obcych przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Pan Hille osobiście pogratulował Kasi zasłużonego zwycięstwa.

W konkursie naszą szkołę reprezentowali także Michał Pfanhauser i Paulina Zajko-Ignatowicz z klasy II d. Michał znalazł się w dziesiątce laureatów ostatecznie plasując się na IX miejscu.

Podczas konkursu uczniowie zmagali się z obszernym testem sprawdzającym wiadomości z zakresu m.in. geografii, historii, kultury, sportu krajów niemieckojęzycznych, znajomość faktów z życia Emila Krebsa, a także umiejętności językowe (np. niemieckie przysłowia i wyrażenia idiomatyczne).

Uczestnikom konkursu gratulujemy i cieszymy się, że są wśród nas osoby, które tak jak Emil Krebs, chętnie zgłębiają tajniki języków obcych, a szczególnie języka niemieckiego.

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG06.JPG07.JPG08.JPG09.JPG