jFontSize
A- A A+

„Entdecke Martin Luther” – pod takim hasłem odbył się XV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych zorganizowany 4 kwietnia 2017 przez ZSHT w Świdnicy. Wśród naszych uczniów najlepszy okazał się Michał Pfanhauser, który zajął III miejsce. Paulina Zajko-Ignatowicz zajęła miejsce VII, a Martyna Dydyk – miejsce X. Ponadto naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Pszonka, Agata Horoszkiewicz i Karolina Fita.

Uczniowie biorący udział w tym konkursie zmagali się z pytaniami w części pisemnej, a potem przedstawiali swoje prezentacje multimedialne dotyczące właśnie postaci znanego niemieckiego reformatora.  W tym roku obchodzony jest jubileusz 500 lat reformacji. Przypomnijmy, że Marcin Luter w roku 1517 ogłosił słynne 95 tez i wydarzenie to znacząco  wpłynęło  na bieg historii. Przygotowując prezentacje konkursowe, uczniowie mieli okazję poznać więcej faktów z życia M.Lutra oraz poszerzyć słownictwo języka niemieckiego . Gratulacje dla naszych humanistów!

zd2515.jpgzd2516.jpg